Bądź EKO i oszczędzaj!

Materiał informacyjny Gmina Pakość

Urząd Miejski w Pakości zachęca do skorzystania z bezpłatnych porad dotyczących wymiany źródła ciepła. W Urzędzie znajduje się Punkt Informacyjno-Konsultacyjny, w którym można uzyskać informacje na temat dotacji do wymiany starych, nieefektywnych kotłów na paliwa stałe. W Punkcie uzyskają Państwa wszelkie informacje dotyczące Programu Czyste Powietrze, dzięki któremu można uzyskać środki finansowe na wymianę pieca na węgiel na nowe, ekologiczne źródło ciepła. Program dotyczy tylko i wyłącznie budynków jednorodzinnych. Do dotacji kwalifikują się również koszty związane z ociepleniem budynku, montaż instalacji fotowoltaicznej, wymiana okien oraz drzwi. Warto skorzystać z Programu, ponieważ niesie on za sobą ogrom pozytywnych korzyści, należy do nich między innymi zmniejszenie zapotrzebowania na energię użytkową, a także zmniejszenie kosztów ogrzewania przy przeprowadzeniu kompleksowej termomodernizacji. Dla osób o najniższych dochodach istnieje szansa na otrzymanie do 136 200 zł.

Od czego zacząć?

  1. Zapoznaj się z warunkami Programu.
  2. W Programie opisane są warunki, które trzeba spełnić by otrzymać dotację m. in. warunki dotyczące dochodu oraz stanu właścicielskiego budynku. Na tej podstawie dowiesz się, na jaki poziom dofinansowania (podstawowy, podwyższony czy najwyższy) się kwalifikujesz. Im mniejsze dochody tym wyższe kwoty dofinansowania.
  3. Udaj się do Urzędu Miejskiego, w celu uzyskania informacji na temat wymaganych dokumentów oraz skorzystaj z bezpłatnej pomocy przy wypełnieniu wniosku o dofinansowanie, a także wniosku o płatność po zakończeniu realizacji przedsięwzięcia..

PRZEPROWADZAJĄC KOMPLEKSOWĄ TERMOMODERNIZACJĘ OBNIŻAMY RACHUNKI ZA OGRZEWANIE!!

Po więcej szczegółowych informacji zapraszamy do Urzędu Miejskiego w Pakości (Sekretariat, pokój nr 5, parter Urzędu).

Nr tel. kontaktowego – 52 566 60 72

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska