Zobacz wideo: 500 plus. Od lutego 2022 nowy nabór - wnioski tylko online

- Tydzień temu pisałem, że najchłodniejszy okres w styczniu i jednocześnie w całym roku przypada najczęściej na koniec miesiąca. W tym roku w każdej dekadzie stycznia zanotowano dodatnią średnią temperaturę, a cały miesiąc był cieplejszy o prawie 3 stopnie Celsjusza od przeciętnego – mówi bydgoski synoptyk dr inż. Bogdan Bąk.
Koniec stycznia był jednym z najgorszych w długoletniej historii - sprawdziła się zapowiedź dynamicznych zmian pogody i zamiast rosyjskiego, mroźnego wyżu, mieliśmy ciepły huraganowy niż, który spowodował dużo szkód w całym kraju.
To prawie przedwiośnie
Od połowy przyszłego tygodnia ciśnienie na Kujawach i Pomorzu przekroczy 1020 hPa i w kolejnych dniach będzie rosło aż do osiągnięcia około 1045 hPa.
To też może Cię zainteresować
Przez najbliższe dwa tygodnie utrzymywać się będzie dodatnia temperatura. Wczesnowiosenne temperatury (8 - 10 stopni) spodziewane są ok. 10 lutego.
Za to nocne rozpogodzenia i okresy ciszy w wyżowej aurze mogą przyczyniać się do spadku temperatury nad ranem poniżej zera.
Trochę popada
- Zanim pogoda ustabilizuje się, licząc od najbliższego piątku, będzie kilka bardziej wilgotnych dni, ze zmiennym zachmurzeniem i okresowo pojawiającymi się opadami deszczu. W sumie może spaść od 15 do 20 milimetrów wody. W tym okresie będą jeszcze odczuwalne porywy wiatru do 50 kilometrów na godzinę – kończy Bogdan Bąk.