Bayern - Atletico 2:1. Awans Hiszpanów [wideo, bramki, gole]

Adam Lewandowski
Hiszpańska ekipa pod wodzą Diego Simeone nie gra zbyt efektownie, ale za to efektywnie. W dwumeczu z Bayernem awansowała dzięki jednej akcji!.

Bayern - Atletico 2:1 (1:0)

Bramki: Alonso (31, w.), Lewandowski (74) - Grie-zmann (54). W 1. meczu: 0:1 i awans Atletico.
Dziś o 20.45 półfinał: Real Madryt - Man. City (w pierwszym meczu 0:0).

W Monachium sporą przewagę miał Bayern. W 1. połowie kluczowe mogły być fatalne 3 minuty Gimeneza, obrońcy Atle-tico. Najpierw pechowo odbiła się od niego piłka po strzale z wolnego Alonso i wpadła do siatki, a później sprokurował karny, łapiąc w pół i przewracając Martineza. Niestety dla Bayernu, uderzenie z 11 m Muel-lera wybronił Oblak i do przerwy w dwumeczu był remis 1:1.

Gdy wydawało się, że niemiecka drużyna z czasem zdobędzie kolejne gole, bo goście grali słabo, Atletico przeprowadziło zabójczą kontrę. Błąd popełnił Alaba, Torres zagrał prostopadłą piłkę do Griezmanna, a Francuz wykorzystał sytuację sam na sam z Neuerem. W 74. min., dzięki Robertowi Lewandowskiemu, Bayern wrócił do gry. Coman dośrodkował w pole karne, Vidal zgrał piłkę głową do Polaka, a ten z bliska wpakował ją do siatki! Chwilę później Martinez sfaulował (!) Torresa i sędzia Cakir wskazał na „wapno“. Niesłusznie, bo faul był metr przed linią. Strzał z 11 m Torresa obronił jednak Neuer! W końcówce monachij-czycy cisnęli niesamowicie, ale Oblak nie dał się już pokonać.