„Devotion” to projekcja w formacie 360 stopni autorstwa Centrum Nauki Keplera Planetarium Wenus. Zaprezentowana zostanie w nowoczesnym sferycznym namiocie projekcyjnym Polidomes International. Kopuła projekcyjna ma łączną powierzchnię 280 m2 i niemal 10 metrów wysokości. Stanie na Rynku Staromiejskim. Pokaz nawiązywać będzie do tematyki festiwalu i jego idei przewodniej - „różnorodności miejsc”.
Pierwszy dzień Bella Skyway w Toruniu [nowe zdjęcia]
- Twórcy sferycznej instalacji z pewnością przygotują podczas Bella Skyway Festival zapierające dech w piersiach multimedialne widowisko. Z jednej strony autorzy konstrukcji to doświadczona firma, która z powodzeniem przygotowują różne sferyczne konstrukcje na całym świecie. Z drugiej strony autorzy projekcji przygotowują multimedialne pokazy w jednym z trzech miejsc na świecie z nowoczesną kopułą sferyczną z możliwością zmiany konta nachylenia w stosunku do widowni – informują organizatorzy festiwalu.
Pokazy w kopule zaplanowano we wszystkie dni trwania festiwalu w godzinach 20:30 – 24. Pokaz trwać będzie około siedmiu minut. W czasie trwania Bella Skyway Festival bilety kosztować będą 20 zł. Taniej – po 18 złotych – można je kupić w przedsprzedaży w serwisie bilety24.pl. Przedsprzedaż prowadzona będzie do 19 sierpnia. Dzieci, które nie ukończyły siódmego roku życia mogą wejść na pokaz bezpłatnie.
- Wszystkie osoby, które kupią wcześniej bilet przez serwis bilety24.pl, będą mogły uniknąć niepotrzebnego czekania w kolejce do kasy biletowej. Kupiony bilet można wykorzystać na jeden pokaz, w czasie całego festiwalu. Dzięki temu, z zakupionym biletem, można od razu ustawić się w bezpośredniej kolejce do wejścia do instalacji – informuje Przemysław Draheim, zastępca dyrektora Toruńskiej Agendy Kulturalnej.
