"Bemix" w Więcborku działa od 1999 roku. Zakład produkcyjny zatrudnia około 80 osób, przede wszystkim operatorów tokarek.
"Bemix" zajmuje się produkcją szerokiej gamy elementów złącznych hydrauliki siłowej. Prezesem i właścicielem jest Benedykt Mieszczak. Niedługo powstanie własna galwanizeria do pokrywania wyrobów antykorozyjnym zabezpieczeniem. W "Bemiksie" są już 44 automaty wielowrzecionowe do obrabiania.
- To średnia europejska firma w tej branży - mówi Benedykt Mieszczak. - Zapotrzebowanie wciąż rośnie, a póki będą potrzebne w choćby tylko w samochodach dostawczych hydraulicze podnośniki, jestem spokojny o los firmy. "Bemix" produkuje głównie na rynek polski, ale z roku na rok coraz większą część eksportuje. 20 proc. produkcji trafia na wschód Europy, głównie do Rosji, na Białoruś i Ukrainę.
Firma na poziomie europejskim smiech pensje na poziomie 7 zł na godz. A dla tych co mają umowy to 1500zl ogólnie syf pozdr dla normalnych z bemix u bo już niewielu ich zostało
Plotki, sensacje i ciekawostki z życia gwiazd - czytaj dalej na ShowNews.pl