BKS Visła Proline Bydgoszcz - Avia Świdnik. To był koncert gry [zdjęcia, wynik, relacja]

Dariusz Knopik
Kibice byli zadowoleni, bo BKS zagrał świetny mecz i pokonał Avię
Kibice byli zadowoleni, bo BKS zagrał świetny mecz i pokonał Avię Tomasz Czachorowski
W meczu na szczycie 18. kolejki Tauron I Ligi siatkarzy BKS Visła Proline Bydgoszcz pokonał Avię Świdnik. Bydgoszczanie pokazali klasę. Na zwycięstwo potrzebowali 81 minut.

BKS Visła Proline Bydgoszcz - Avia Świdnik 3:0
Sety: 25:17, 25:21, 25:15.
BKS: Krysiak 14, Kaźmierczak 8, Elgert 3, Gutkowski 6, Cieślik 9, Wierzbicki 13, Jędruszczak (libero) oraz Radziwon.
Avia: Obermeler 5, Walawander 2, Błądziński 1, Siwicki 5, Rećko 1, Kosiba 7, Guz (libero), Kuś (libero) oraz Walczak 4, Łysikowski 3.

W Bydgoszczy siódmy zespół zaplecza Plus Ligi podejmował trzecią drużynę. Można było spodziewać się zaciętego spotkania. Okazało się, że było całkiem inaczej.

W pierwszym secie bydgoszczanie budowali swą przewagę głównie dzięki dobrej zagrywce. Trudne serwisy posyłali Maciej Krysiak i Wojciech Kaźmierczak, a kontry kończył Damian Wierzbicki. BKS prowadził 14:8, a trener Avii miał już wykorzystane dwie przerwy na żądanie. Jednak nic nie było w stanie wybić bydgoskich siatkarzy z uderzenia. Podopieczni Michala Masnego dominowali nad rywalami w każdym elemencie.

Druga partia była już bardziej wyrównana. Obie ekipy zdobywały i traciły punkty seriami. Bydgoszczanie w dalszym ciągu dobrze bronili i wyprowadzali kontry. W połowie serią dobrych zagrywek popisał się Krysiak i BKS prowadził ponownie 14:8. To był przełomowy moment.

Trzecia odsłona przebiegała pod dyktando bydgoskich siatkarzy, którzy bardzo szybko wypracowali sobie przewagę i potem kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku. I po 81 minutach mogli cieszyć się z okazałej wygranej.

Podopieczni Masnego zdobyli prawie dwa razy więcej punktów niż rywale (54-28), zaserwowali więcej asów (9-4), zablokowali więcej ataków (9-4).

W następnym meczu bydgoszczanie podejmą KPS Siedlce. Spotkanie zaplanowano 28 stycznia o godz. 17.