BKS Visła Proline Bydgoszcz kontynuuje kapitalną passę. Jest awans w tabeli

Dariusz Knopik
Siatkarze BKS Visła Proline Bydgoszcz drugi raz w sezonie ograli Astrę Nowa Sól
Siatkarze BKS Visła Proline Bydgoszcz drugi raz w sezonie ograli Astrę Nowa Sól Dariusz Bloch
BKS Visła Proline Bydgoszcz wygrał szósty mecz z rzędu w Tauron I Lidze siatkarzy. Podopieczni Michala Masnego są już wiceliderem zaplecza Plus Ligi.

Astra Nowa Sól - BKS Visła Proline Bydgoszcz 0:3
Sety: 15:25, 22:25, 22:25,
Astra: Jurkojć 1, Pizuński 5, Pranko 7, Kowalczyk 8, Brzeziński 7, Drzazga 3, Foltynowicz (libero), Kołtowski (libero) oraz Czyrniański 5, Kłęk 1, Busch 3, Wołowicz 0, Skibicki 2.
BKS: Krysiak 10, Radziwon 3, Elgert 2, Kwasigroch 15, Cieślik 13, Wierzbicki 12, Jędruszczak (libero) oraz Śliwka 1, Gutkowski 0.

Pierwsza partia była koncertowa w wykonaniu bydgoszczan. Od początku narzucili swoje warunki gry. Rywale byli bezradni. Po niespełna 20 minutach było po zabawie.
Drugi set był dużo bardziej wyrównany. Momentami nawet musieli gonić wynik. Jednak końcówka w ich wykonaniu była piorunująca. Przy stanie 21:21 asa zaserwował Paweł Cieślik, Maciej Krysiak popisał się celnym blokiem, a Damian Radziwon udanym atakiem. Tej zaliczki już nie zmarnowali.
W trzeciej odsłonie to ponownie podopieczni Michala Masnego byli stroną dyktującą warunki. Jednak tym razem gospodarze nie zamierzali łatwo się poddawać. Od stanu 12:13 bydgoscy siatkarze poprawili obronę i udanie kontratakowali rywali. Szybko objęli prowadzenie 17:13. I potem spokojnie grali już do końca.

Po tej wygranej BKS Visła Proline został wiceliderem. Bydgoszczanie mają tyle samo punktów co trzeci MKS Będzin, ale rozegrany o jeden mecz więcej.