Chojniczanka z realną szansą na awans do 1. Ligi?

Materiał informacyjny Superbet

Chluba Grodu Tura w poprzedniej kampanii spadła z 1. Ligi. Chojniczanka przed rozpoczęciem sezonu stała w gronie głównych faworytów do awansu. Obecnie po rundzie jesiennej zajmuje trzecią pozycję, jednak czy w Chojnicach mają prawo realnie myśleć o awansie? Analizujemy ofertę Superbet zakładów bukmacherskich przed rundą wiosenną!

Znakomity początek, problemy w środku rundy

Rozpoczęcie kampanii 2020/2021 potwierdziło przewidywania zakładów bukmacherskich jeszcze przed sezonem. Chojniczanka miała włączyć się do walki o awans i w znakomitym stylu wystartowała na boiskach 2. Ligi. Chluba Grodu Tura najpierw sparingach pokonała Arkę i Bytovię bez straty gola, następnie w Pucharze Polski rozprawiła się z Olimpią Elbląg, aby w końcu ruszyć w bój na ligowych boiskach.

W pierwszym starciu ligowym Chojniczanka zmierzyła się na swoim boisku z Pogonią Siedlce. Spotkanie zakończyło się triumfem gospodarzy w stosunku 4:2. Następnie kolejne zwycięstwo odnieśli w starciu z Olimpią Grudziądz, a tydzień później pokonali Znicz Pruszków. Trzy mecze, dziewięć punktów i doskonała pozycja przed kolejnymi meczami – taki był właśnie początek w wykonaniu Chojniczanki.

Pierwsze problemy pojawiły się w rywalizacji z Olimpią Elbląg, którą już raz pokonali w obecnej kampanii, jednak w ligowej delegacji zaledwie zremisowali przy wyniku 0:0. Była to pierwsza strata punktów w lidze. Tydzień później Chojniczanka pokonała Błękitnych Stargard pomimo tego, że kończyła to spotkanie w osłabieniu i było pewne, że zakłady bukmacherskie tylko umocniły się w przekonaniu, że jest to główny faworyt do awansu.

Pierwszą, a dodatkowo bolesną weryfikacją okazało się starcie z innym z kandydatów do awansu, czyli Skrą Częstochowa. Chluba Grodu Tura przegrała delegację z tym przeciwnikiem 1:0 i była to pierwsza porażka pod wodzą nowego trenera. Można powiedzieć, że od tego momentu drużyna zaczęła grać w kratkę i przeplatała lepsze mecze z gorszymi. Najgorszy był okres od 10 października do 28 listopada, kiedy to rozegrali siedem meczów ligowych, z których odnieśli tylko dwa zwycięstwa i aż trzy porażki – tego nie spodziewały się nawet Superbet zakłady bukmacherskie. Na finiszu rozgrywek Chojniczanka wróciła na właściwe tory i wygrała wszystkie trzy rywalizacje, dzięki czemu poprawiła swoją pozycję w tabeli, jednak obecnie plasuje się na trzeciej pozycji, a do miejsc dających bezpośredni awans do 1. Ligi traci pięć oczek.

Postawa na swoim boisku

Można powiedzieć, że gdyby Chojniczanka grała tak samo w meczach wyjazdowych, jak na swoim boisku, to kwestia awansu byłaby już rozstrzygnięta. Chluba Grodu Tura to najlepsza drużyna w klasyfikacji meczów domowych w lidze. W tym sektorze ekipa z Chojnic nie ma sobie równych, ponieważ wygrała 8 z 9 rozegranych spotkań na swoim obiekcie, a dodatkowo od początku rozgrywek nie doznała porażki. W 9 rywalizacjach piłkarze spadkowicza z 1. Ligi uzbierali 25 punktów, co jest najlepszym wynikiem w lidze. Drugi – Górnik Polkowice ma 22 oczka.

23 strzelone bramki i tylko pięć straconych, taki bilans musi robić wrażenie, nawet na najbardziej pesymistycznych kibicach! Superbet zakłady bukmacherskie z każdym meczem domowych Chojniczanki obniżały proponowane kursy ze względu na formę tej drużyny, jednak czy uda się podtrzymać taką postawę w rundzie wiosennej? To właśnie główna zagadka, na którą będą musieli odpowiedzieć piłkarze tego zespołu po zimowej przerwie. Zadanie nie będzie łatwe.

Pięta achillesowa

Przy tak dobrej postawie na swoim boisku Chluba Grodu Tura ma problemy na wyjazdach. Wystarczy wspomnieć, że trzecia drużyna ligowej tabeli z 8 rozegranych delegacji przywiozła zaledwie osiem punktów, na które składają się dwa zwycięstwa, dwa remisy, a także aż cztery porażki. 50% przegranych spotkań poza domem nie zwiastuje nic dobrego w kontekście gry o awans. To właśnie spotkania wyjazdowa są największym problemem Chojniczanki.

Oprócz tego, że Chojniczanka nie potrafi wygrywać spotkań w delegacjach, to jeszcze trzeba wspomnieć, że całkiem sporo traci – 11 goli w 8 meczach. Jedynym pozytywem z meczów wyjazdowych tego zespołu jest postawa w ostatnim starciu ligowym z GKS’em Katowice, czyli liderem tabeli. Chluba Grodu Tura pokonała tego przeciwnika, dzięki czemu zmniejszyła swoją stratę do pięciu oczek na półmetku rozgrywek.

Superbet zakłady bukmacherskie wierzą w awans Chojniczanki, jednak kluczem do tego będzie utrzymanie formy na swoim boisku, a także zdecydowana poprawa gry na wyjazdach, gdzie jak się wydaje – gorzej już być nie może, a tylko lepiej.

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.superbet.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia 24.10.2019 r., o nr PS4.6831.5.2019.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – redaktor Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego na UAM i fan piłki nożnej!

Dodaj ogłoszenie