Na L4 przebywa najwięcej policjantów z patroli interwencyjnych i "drogówki". W sumie to ponad 60 funkcjonariuszy. Tożsame kwity przynoszą również dzielnicowi.
Jeszcze w piątek, jak informował asp szt Jeleniewski, 22 procent kadry było nieobecnych w służbie z powodu absencji chorobowej. - W ostatnich dniach zwolnienia przedłożyli również policjanci z wydziału kryminalnego i przestępstw gospodarczych - podaje asp szt Jeleniewski. - Sytuacja jest dynamiczna.
WIĘCEJ TEŻ TUTAJ: "Drogówka" i patrolowi z Grudziądza masowo idą na zwolnienia lekarskie!
Nie sposób nie zauważyć, że patroli na mieście i w powiecie jest znacznie mniej niż przed zmasowaną akcją przedkładania L4 przez funkcjonariuszy. W związku z tym, wydłuża się czas reakcji na zgłaszane interwencje. Przed protestem, było to średnio do 15 minut, teraz jak się nieoficjalnie dowiadujemy jest o około 10 minut wydłużony.
Policjanci z Grudziądza - ponad 100 - była chętna, by w określony dzień pod koniec tygodnia, oddać krew. Niestety, w punkcie krwiodawstwa w Grudziądzu, będzie to niemożliwe. Jak się nieoficjalnie dowiadujemy, nie zaraziło ich to i organizują we własnym zakresie wyjazd do punktu krwiodawstwa w Bydgoszczy. Przypominamy, że osobie która odda honorowo krew, przysługuje dzień wolnego z pracy.
Obok policjantów z Grudziądza, najwięcej w województwie poszło na L4 funkcjonariuszy z Brodnicy i Torunia.
Sprawą zainteresował się poseł PO Arkadiusz Myrcha z Torunia. Wysłał pisma do Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy i Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji dotyczące bezpieczeństwa w kujawsko - pomorskim, w których domaga się m.in. podania aktualnych danych dotyczących policjantów przebywających na L4 z komend naszego garnizonu.
CZYTAJ TEŻ: Policja protestuje i nie pracuje. Mundurowi idą na L4, masowo oddają krew
Akcja protestacyjna w policji trwa już od czerwca. Czego żądają? Związkowcy postulują: przyznanie dodatkowych środków na wzrost uposażeń do kwoty 650 zł, odmrożenie waloryzacji wypłat, wprowadzenie pełnej odpłatności za nadgodziny, przywrócenie pełnego uposażenia za czas absencji chorobowej w służbie nieprzekraczający 30 dni.