Dorota Kania o służbach specjalnych

  Dorota Kania o służbach specjalnych

  Maria Eichler

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Dorota Kania zachęcała do lektury

  Dorota Kania zachęcała do lektury ©Maria Eichler

  Spotkanie z dziennikarką i współautorką głośnej książki poprowadził Marcin Wałdoch z Arcan Historii
  Dorota Kania zachęcała do lektury

  Dorota Kania zachęcała do lektury ©Maria Eichler

  Dorota Kania wraz z Jerzym Targalskim i Maciejem Maroszem wydali właśnie drugi tom "Resortowych dzieci", tym razem poświęcony służbom specjalnym. Współautorka głośnej publikacji, która dopiero trafi do księgarń, a która premierę miała przed kilkoma dniami w Warszawie, była 1 maja gościem Arcan Historii.
  Opasłe tomisko z jaskrawożółtą okładką kryje tajemnice prominentnych funkcjonariuszy rozmaitych służb, które autorzy publikacji pieczołowicie wydobyli na światło dzienne z archiwów IPN.
  Teza podstawowa jest taka, że rządzą nami ludzie "nasłani" bądź wyedukowani przez Moskwę, uwikłani w rozmaite interesy, powiązani klanową strukturą nieformalnych więzi, realizujący politykę własnych korzyści, a nie państwa, któremu teoretycznie powinni służyć.

  - Opisujemy, jak i gdzie sięgają te macki - mówiła na spotkaniu w Centrum Edukacyjno-Wdrożeniowym Dorota Kania. - Pokazujemy relacje między tymi osobami, kulisy pewnych akcji, zależności itp.

  Zainteresowanie spotkaniem zorganizowanym przez Arcana Historii było mizerne, ale ci, którzy przyszli, nie ukrywali, że podziwiają dociekliwość i odwagę autorów "Resortowych dzieci". - Nasze społeczeństwo jest podzielone i totalnie zmanipulowane. Wszyscy zastanawiamy się, gdzie jest prawda - mówiła Marzenna Osowicka. - Nie robi pani tego dla sławy ani dla pieniędzy - komplementował Kamil Kaczmarek. - To jest trudna walka, należą się pani podziękowania za demaskowanie tego, co się dzieje.


  Czytaj e-wydanie »

  Czytaj treści premium w Gazecie Pomorskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej