Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Elżbieta Piniewska z Inowrocławia przewodniczącą sejmiku [rozmowa]

Dariusz Nawrocki
Dariusz Nawrocki
Elżbieta Piniewska jest radną wojewódzką od 2010 roku, od ubiegłego roku pełniła funkcje wiceprzewodniczącej. Wczoraj wybrano ją przewodniczącą sejmiku.
Elżbieta Piniewska jest radną wojewódzką od 2010 roku, od ubiegłego roku pełniła funkcje wiceprzewodniczącej. Wczoraj wybrano ją przewodniczącą sejmiku. Fot. Urząd Marszałkowski w Toruniu/ Szymon Zdziebło
Elżbieta Piniewska z Inowrocławia została wybrana przewodniczącą Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Jak przyjęła Pani decyzję radnych o wyborze na funkcję przewodniczącej sejmiku?
Decyzję radnych przyjęłam z radością, wynik głosowania wskazywał, że cieszę się zaufaniem moich kolegów z Koalicji Obywatelskiej i PSL-u.

Co się zmieni w pracy sejmiku pod Pani przewodnictwem?
Nie jestem rewolucjonistką i nie zamierzam przeprowadzać wielkich zmian, zwłaszcza że bardzo dobrze oceniam pracę byłego przewodniczącego pana Ryszarda Bobera, obecnie senatora RP. Jednak fakt, że mam zupełnie inną osobowość, inaczej postrzegam relacje międzyludzkie, na pewno pozwoli mi nadać własny styl prowadzenia sejmiku.

Jakie korzyści może mieć z tego Inowrocław?
Jeżeli chodzi o korzyści dla Inowrocławia, to swojej pracy nie mogę postrzegać w kategoriach partykularnych interesów. Zawsze jako radna wojewódzka wspierałam inicjatywy pana prezydenta Ryszarda Brejzy i będę to czynić nadal. Nie mogę jednak ograniczać się do reprezentowania mojego rodzinnego miasta czy nawet okręgu wyborczego, z którego kandyduję. W interesie nas wszystkich jest zrównoważony rozwój całego województwa.

Jest Pani radną sejmiku od 2010 roku. Co uważa Pani za swój największy dotychczasowy sukces?
Za swój największy sukces uważam umiejętne łączenie funkcji radnej z pracą pedagogiczną. W tym czasie nie przestałam prowadzić Inowrocławskiego Teatru Otwartego, organizować Arlekinady, mieć laureatów i finalistów Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Sukcesem z perspektywy 2010 roku był fakt, że w 2018 roku zaufało mi prawie 17 tysięcy wyborców.

Elżbieta Piniewska: - Nie wolno nam przegapić żadnego talentu!

Kim jest Elżbieta Piniewska?

Elżbieta Piniewska jest radną wojewódzką od 2010 roku, od ubiegłego roku pełniła funkcje wiceprzewodniczącej. Jest z zawodu nauczycielem polonistą, absolwentką Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, od 30 lat uczy języka polskiego w I Liceum Ogólnokształcącym w Inowrocławiu. Posiada honorowy tytuł profesora oświaty.

W sejmiku województwa zajmuje się problematyką edukacji i kultury, od wielu lat pracuje w dedykowanych tym dziedzinom komisjach sejmikowych. Jest związana z działającym w inowrocławskim Kujawskim Centrum Kultury Inowrocławskim Teatrem Otwartym, jest też dyrektorem artystycznym Ogólnopolskiego Festiwalu Małych Form Teatralnych Arlekinada. Społecznie angażuje się w lokalne inicjatywy charytatywne.

Jest mężatką, ma syna i córkę.

Nauczyciele z inowrocławskiego Kaspra po raz kolejny przygotowali przedstawienie, którym zachwycili swoich uczniów.Kilka lat temu Elżbieta Piniewska, polonistka z ILO, zaproponowała swoim kolegom z pracy, by wspólnie przygotowali coś na dzień ucznia. Miał to być rewanż za przedstawienie, które na dzień nauczyciela przygotowali dla nich uczniowie. Nauczyciele zgodzili się. Po godzinach spotykali się, by wspólnie dopieszczać swoje role. Najpierw był "Mam talent", potem "PRL-iada", "Bajki dla potłuczonych", western "W samo południe", a przed rokiem - "Belfry z Kaspra na Olimpie".Ich występy każdorazowo spotykały się z olbrzymim entuzjazmem publiczności. Dziś nikt już sobie nie wyobraża dnia ucznia bez Belfrów z Kaspra na scenie.- Staramy się co roku zaskoczyć młodych ludzi i pokazać im, że mamy dystans do siebie i że sztuką należy się bawić - mówi Elżbieta Piniewska. - Myślę, że dla młodych ludzi najważniejsze jest to, że widzą nas nauczycieli w zupełnie innej odsłonie - dodaje.W poniedziałkowe przedpołudnie wystawili sztukę pt. "Lata dwudzieste, lata trzydzieste". - W sposób naturalny wiąże się to ze stuleciem odzyskania przez Polskę niepodległości. Pobawiliśmy się w polce, w tangu, a przede wszystkim pobawiliśmy się tekstami Juliana Tuwima - podkreśla Elżbieta Piniewska.Aktorzy po raz kolejny wstąpili na wyżyny swoich umiejętności. I po raz kolejny otrzymali owacje na stojąco.Przedstawienie będzie można obejrzeć jeszcze tylko raz. O tym, jak zdobyć wejściówkę na to niesamowite wydarzenie, napiszemy na łamach "Pomorskiej". <script class="XlinkEmbedScript" data-width="640" data-height="360" data-url="//get.x-link.pl/2716449c-4609-ff9b-0931-6db6a9fdf29b,3ddca50f-18a4-b768-15b7-eb44f54d3d75,embed.html" type="application/javascript" src="//prodxnews1blob.blob.core.windows.net/cdn/js/xlink-i.js?v1"></script>

Belfry z Kaspra, czyli kolejna niesamowita premiera nauczyci...

Komplet publiczności oklaskiwał najnowszy spektakl grupy ITO pod tytułem "Laczek. Laczek Bobiczek", oparty na sztuce Hanocha Levina "Zimowy Pogrzeb". W spektaklu było miejsce na czarny humor, ale i na refleksję nad sensem życia oraz jakością naszych relacji z najbliższymi. Młodzi aktorzy zdobyli serca publiczności. Otrzymali owacje na stojąco. Spektakl wyreżyserowała tradycyjnie Elżbieta Piniewska, a o światło i dźwięk zadbał Jarosław Sopoliński. Wystąpili: Jakub Muszalski (Laczek Bobiczek), Daria Jarosz (Szracja), Jakub Balmowski (Raszes), Małgorzata Puła (Cickewa), Patryk Dąbrowski (Baraguncele), Marta Mikołajewska (Welwecja), Jakub Luber (Popoczenko), Patrycja Klamecka (Alte), Natalia Karczmarczyk (Pszoszicja), Wiktor Nogalski (Profesor Kipernaj), Oskar Prusiński (Angel Samuelow), Laura Zielińska (Liechtenstain), Adam Stępień (Rozenzweig), Bartosz Jaskólski (Grabarz) i Katarzyna Berent (Dziewczyna). Kolejna okazja, by zobaczyć ten niezwykły występ dopiero we wrześniu, ale już dziś na niego zapraszamy. Naprawdę warto."Budowlanka dla Kacpra". Wielka akcja charytatywna w Inowrocławiu:<script class="XlinkEmbedScript" data-width="640" data-height="360" data-url="//get.x-link.pl/f6dae3d8-404f-84a6-9570-43eae757f5ba,4775320b-35ab-64ba-dbd2-6d0d6268c549,embed.html" type="application/javascript" src="//prodxnews1blob.blob.core.windows.net/cdn/js/xlink-i.js?v1"></script>

Premiera Inowrocławskiego Teatru Otwartego i owacje na stoją...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Wielki Piątek

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska