Dariusz Knopik
Kibice zgromadzeni na meczu Enea Abramczyk Astorii - SKS oglądali ciekawe widowisko, a na koniec mogli się cieszyć z kolejnego zwycięstwa bydgoskich koszykarzy Dariusz Bloch
W 14. kolejce I ligi koszykarzy Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz podejmowała SKS Starogard Gdański. W Sisu Arenie spotkali się sąsiedzi w tabeli, które mają bilans 9-4.

Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz - SKS Starogard Gdański 73:60
Kwarty: 16:16, 17:17, 20:9, 20:18
Astoria: Małgorzaciak 28 (3), Ulczyński 14 (2), Kiwilsza 7, Zegzuła 7, 9 as., Jeszke 6 - Śmigielski 6, Kaszowski 4, Burczyk 1, Winkowski 0, Stupnicki 0,
SKS: Kordalski 15, Czerlonko 9, Siewruk 7 (1), Majewski 4 (1), Kurpisz 4 - Parzeński 10 (1), Lis 7 (1), Janiak 2, Didier-Urbaniak 2, Wiśniewski 0.

Zaczęło się od prowadzenia Astorii 7:0, ale po chwili był już remis, a potem wygrywali goście 12:9. Prowadzenie przechodziło z rąk do rąk. To była zacięta walka o każdy metr boiska. Nikt nie odpuszczał, a górę brała defensywa. Żadnej z drużyny nie udało się zdobyć większej przewagi niż kilka punktów.

Kluczowa dla losów spotkania była trzecia kwarta. Bydgoszczanie wygrali fragment czterech minut 9:0. Wyszli na prowadzenie 42:35. Od tego momentu grali już spokojniej. Po czterech punktach z rzędu Jakuba Ulczyńskiego miejscowi wygrywali już różnicą 12 punktów (52:40) w 29. minucie. Potem podopieczni Krzysztofa Szubargi kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku. Po raz kolejny skutecznie zagrał Filip Małgorzaciak. Miejscowi dobrze wyprowadzali kontrataki. Tym elementem gry zdobyli 8 punktów więcej od rywali. 8 "oczek" więcej zdobyli także spod strefy podkoszowej.