FC Reiter Toruń wygrał arcyważny mecz i zbliżył się do fazy play off! [zdjęcia]

PB
Futsaliści FC Toruń pokonali w hali SP 28 sąsiada w tabeli - BSF ABJ Bochnia i awansowali na piąte miejsce w tabeli.

To był arcyważny mecz dla obu ekip. Przed nim ekipa z Bochni wyprzedzała torunian o punkt. Dzięki zwycięstwu FC Reiter obecnie jest w lepszej sytuacji w walce o awans do fazy play off FOGO Futsal Ekstraklasy. Była to setna wygrana torunian w najwyższej klasie rozgrywkowej!

Zwycięstwo jednak nie przyszło łatwo. Pierwsza połowa zakończyła się remisem 2:2. Zaczęło się fatalnie. W 2. minucie gola dla gości zdobył Piotr Matras, a pięć minut później podwyższył wynik Adam Wędzony. Na szczęście chwilę potem kontaktową bramkę strzelił Krzysztof Elsner, a później wyrównał Daniel Gallego.

Warto przeczytać

Druga część należała już do gospodarzy. W 26. min. na prowadzenie FC Reitera wyprowadził Gallego, a tuż przed końcem spotkania zwycięstwo przyklepał Elsner.

FC Reiter Toruń - BSF ABJ Bochnia 4:2 (2:2)

0:1 Piotr Matras (2), 0:2 Adam Wędzony (7), 1:2 Krzysztof Elsner (8), 2:2 Daniel Gallego (14), 3:2 Daniel Gallego (26), 4:2 Krzysztof Elsner (39)