IO - Rio 2016. Polska - Kuba 3:0 [WYNIK, RELACJA]

dark
W ostatnim meczu fazy grupowej Polacy zgodnie z przewidywaniami pokonali Kubę 3:0. Biało - czerwoni skończyli rywalizację w fazie grupowej na 2. miejscu. Swojego rywala w ćwierćfinale poznają po losowaniu, które obędzie się we wtorek.

POLSKA - KUBA 3:0 (18, 15, 17)
POLSKA: Łomacz, Mika 4, Nowakowski 6, Kurek 6, Kubiak 12, Kłos 2, Zatorski (libero) oraz Drzyzga 1, Konarski 8, Buszek 5, Bieniek 4, Bednorz 1. Punkty: atak - 39, blok - 7, zagrywka - 6, po błędach rywali - 23.
KUBA: Goide, Jimenez 3, Concepcion 4, Rendon 11, Melgarejo 7, Osoria 4, Garcia (libero) oraz Lopez 3. Punkty: atak - 30, blok - 1, zagrywka - 2, po błędach rywali - 17.

To spotkanie po zwycięstwie Argentyny z Egiptem nie miało żadnego znaczenia dla Polaków, którzy nie mieli już szans na wygranie grupy B. Wydało się, że w takiej sytuacji trener Stephane Antiga da pograć zmiennikom i będzie oszczędzał czołowych graczy na mecz ćwierćfinałowy. Jednak szkoleniowiec zdecydował się tylko na jedną zmianę. Zamiast Mateusza Bieńka na środku bloku zagrał Piotr Nowakowski.

Kuba to najsłabszy zespół turnieju w Brazylii. Do tej pory przegrali cztery mecze, wygrywając zaledwie jednego seta. Od początku meczu biało - czerwoni wiele się nie wysilając, łatwo zdobywali kolejne punkty, w pełni kontrolując przebieg meczu. Szczególnie górowali nad rywalami blokiem (3-0) oraz popełniali mniej błędów (5-8).

W drugim secie przewaga Polaków była jeszcze bardziej widoczna. Biało - czerwoni dołożyli jeszcze dobrą zagrywkę. Po dwa asy zaserwowali Nowakowski i Michał Kubiak. Na dodatek Kubańczycy popełniali mnóstwo prostych i niewymuszonych błędów.

Od trzeciego seta Antiga wprowadził do gry atakującego Dawida Konarskiego zamiast Bartosza Kurka, a na przyjęciu Mateusza Mikę zastąpił Rafał Buszek. Nie miało to większego znaczenia dla jakości gry biało - czerwonych. Konarski, wychowanek Chemika Bydgoszcz, spisał się świetnie, zdobywając 8 punktów, w tym 3 blokiem.
Po niecałej godzinie spotkanie było skończone.

Polacy jeszcze nie wiedzą z kim zagrają w ćwierćfinale. Zdecyduje o tym losowanie. Jednym z rywali może być USA. O pozostałe jedno miejsce walczą Brazylia, Francja i Kanada.
Na razie znana jest jedna para ćwierćfinałowa. Włosi zmierzą się z Iranem. Argentyna czeka na czwarty zespół grupy A. Wszystko będzie jasne po meczach Włochy - Kanada i Brazylia - Francja, które odbędą się w nocy z poniedziałku na wtorek