Kolejne przewodniczące włożyły wiele wkładu w rozwój naszej działalności. A były to panie: Śp. Anna Banaszkiewicz (założycielka zespołu folklorystycznego "Amator" - obecnie część członkiń śpiewa w zespole "Kujawiaki od Dobrego", który działa przy GOK w Dobrem.
A oto chwalebne osiągnięcia: Panie Irena Depta( lat 95) i Anna Marchlewska są mistrzyniami wianuszków i wieńców dożynkowych. Pani Maria Mańkowska to postać wielkiego społecznika i była jedną z założycieli Gminnej Rady Kół Gospodyń Wiejskich w Dobrem. Pani Barbara Łaska jest wielbicielką poezji i autorką naszych pieśni zespołu "Amator". Pani Jolanta Erwińska i Helena Ziemniewicz wprowadziły podczas swych kadencji wiele ciekawych, nowatorskich rzeczy w działania KGW Byczyna Kolonia.
Od 1988r. z inicjatywy pań KGW i działaczy Kółka Rolniczego wybudowano Świetlicę Wiejską, którą w 2010r. wyremontowano i stała się dla mieszkańców i zapraszanych gości miejscem spotkań i organizowania imprez. Na tego typu uroczystościach nie brakuje przysmaków zrobionych przez panie z KGW Byczyna Kolonia. Mając takie zaplecze możemy gromadzić naczynia, stołowiznę itd.
Nasze kobiety były i są bardzo dobrymi i skrupulatnymi "kasjerkami". Finanse były pod czujnym okiem między innymi: Śp. Teresy Maciejewskiej i Genowefy Mańkowskiej.
W swojej przedsiębiorczości babskiej mieliśmy własną bibliotekę, punkt pierwszej pomocy. Szkolenia dla gospodyń (chów drobiu), konkursy ogródków i warzywników cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.
Najważniejszym wydarzeniem były i są spotkania kulinarne. Panie z KGW to mistrzynie w tej dziedzinie: są na krajowej liście produktów tradycyjnych "Kaczka nadziewana po Kujawsku", nagrody na pokazach za "Próżoną Świeżynkę", chruściki, rogaliki - pływaki, barszcz czerwony ( zabielany z tłuczonymi ziemniaczkami), nalewka z pigwy, prażucha, żeberka w kapuście itd.
Nasze wyroby można spotkać na wystawach na terenie powiatu i województwa. Przygotowane przez nas specjały rozchodzą się migiem (placki drożdżowe, bułeczki, sernik, kujawska czernina z kluskami ziemniaczanymi, nalewki). Podczas tych wystaw robimy pokazy lepienia pierogów z kapustą i grzybami, rogalików - pływaków.
Niedawno uczestniczyliśmy w wydarzeniu pt "Noc Muzeów"; na zaproszenie Muzeum Etnograficznego we Włocławku oraz na zaproszenie Szkoły Specjalnej we Włocławku wzięliśmy udział w podniosłej chwili jakim jest oddanie windy do użytku społeczności szkolnej.
Współpraca z innymi grupami społecznymi to podstawa. Z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Dobrem relacje układają się bardzo dobrze. Włączyliśmy się między innymi w takie działania jak: "Wszystko z jabłka", Finał WOŚP, Stoły Wielkanocne, "Gęsina na Świętego Marcina" .
Kobiety z KGW Byczyna Kolonia są pełne zaangażowania i dlatego próbują swoich sił w rękodzielnictwie; pomocną dłoń w tym zamierzeniu wyciągnęły panie ze Stowarzyszenia "Promyk Nadziei" . Nie baliśmy się realizacji innowacji pedagogicznej "Polisach cuisine - przez tradycje po zdrowie".
Najbardziej aktywnymi członkiniami Koła są: p. Helena Ziemniewicz, Krystyna Kołudkiewicz, Anna Kapuścińska, Aneta Mikołajczak, Małgorzata Wrocławska, Agnieszka Urbańska.
Nasza praca społeczna jest bardzo specyficzna i dużo poświęcamy energii na jej wykonywanie. Kultywujemy stare tradycje kujawskie (np. kujawskie kiszenie kapusty, które miało miejsce na Przemystce i tworzymy nowe: nabożeństwa majowe przy figurce Matki Bożej - przychodza na nie całe rodziny - od wnuczka do babci i dziadka. Po nich udajemy się na wspólna kawę do Świetlicy Wiejskiej.
Nasze członkinie to społecznice i kobiety z otwartym sercem, wspaniałe matki i babcie. Tak śpiewaliśmy w zespole "Amator" :
"Nam zegar godzin nie liczy wstajemy gdy budzi się świt. Pracą wypełniamy każdy dzień i kończymy gdy już słońce śpi.".