Korzystając z funduszy pochodzących ze składek, organizowano wspólne spotkania, uczestniczono w kursach gotowania i pieczenia. Pod kierunkiem Pani Teresy Bobrowskiej z PZKR z wielkim zapałem kobiety organizowały szkolenia z zakresu oświaty rolniczej i higieny. Systematycznie organizowały wycieczki. Dzięki temu zwiedziły wiele miast. W styczniu 1980r. Pani Jadwiga Sobczak zrezygnowała z funkcji przewodniczącej z powodu choroby. Funkcję przewodniczącej objęła Pani Henryka Malinowska, która do dnia dzisiejszego obejmuje to stanowisko.
Następnym ważnym wydarzeniem, jakie przyniósł rok 1983 było powstanie zespołu folklorystycznego przy K.G.W w Zbrachlinie.
Koleżanki z zespołu wykazywały się coraz większym zaangażowaniem, nabierały chęci do pomocy, brały udział w gminnych dożynkach w Nieszawie, kilkakrotnie wyjeżdżały na konkursy do Włocławka i Ciechocinka, gdzie zdobywały liczne nagrody.
Od utworzenia Gminy Waganiec w roku 1991 Panie z Koła Gospodyń Wiejskich biorą czynny udział w prezentacjach stołów Wigilijnych i Wielkanocnych w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu oraz corocznie biorą udział w Powiatowych Prezentacjach Stołów Wielkanocnych w Aleksandrowie Kuj. Spotykają się na szkoleniach kulinarnych i nie tylko. Takie spotkania są dla Nich doskonałą okazją do wymiany poglądów czy poszerzania zdobytych umiejętności i doświadczeń. Doskonale czują się w swoim towarzystwie, zawsze mogą liczyć na pomoc ze strony starszych koleżanek, które służą dobrą radą. Za każdym razem po odbyciu wspólnych posiedzeń czują się bogatsze o kolejne doświadczenia, co daje Im zadowolenie i uśmiech na twarzy.
W kalendarzu spotkań nigdy nie zabrakło święta jakim, jest Dzień Kobiet. Obchodzi się go poprzez kultywowanie tradycji kulinarnych, co sprawia ogromną przyjemność.
Należy również wspomnieć, iż Koło bierze czynny udział w imprezach organizowanych przez Kuj- Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie takich jak: „ Jarmark Wielkanocny” i „ Jarmark Adwentowy” w Przysieku „ Lato na Wsi” w Minikowie, „ Miodowe Lato” w Zarzeczewie w Targach Partnerstwo z Kuchnią Ziemi Kujawskiej organizowanych przez Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Ziemi Kujawskiej”.
Istotny, jest także dzień 8 lutego 2014r. kiedy miało miejsce spotkanie jubileuszowe podsumowujące 50 lat działalności Koła Gospodyń Wiejskich w Zbrachlinie. Na uroczystość przybyli liczni goście , w tym członkinie, które przed laty działały w KGW. Szczególnym gościem była Pani Teresa Bobrowska, główna inicjatorka utworzenia Koła. Obecnie w działaniu Koła zaangażowanych jest 30 pań, które na przestrzeni lat wpisały się bardzo mocno w rozwój lokalnej społeczności. Kultywowanie polskich zwyczajów, współtworzenie licznych inicjatyw społecznych oraz zaangażowanie w propagowanie rękodzieł ludowych oraz sztuki kulinarnej, jest bardzo ważną częścią koła
Podsumowując należy zaznaczyć, iż 50 lat działalności Koła Gospodyń Wiejskich w Zbrachlinie dowodzi o potrzebie istnienia i funkcjonowania organizacji spełniającej wśród mieszkańców wsi bardzo ważną rolę. Członkinie koła angażują się w pielęgnowanie tradycji oraz rozwój polskiej wsi, dzielą się swoim doświadczeniem i umiejętnościami oraz współuczestniczą w procesie przeobrażeń wsi, tym samym nierzadko inspirując do wprowadzenia nowoczesnych metod pracy w rolnictwie.
Z całą pewnością wieloletnia trwałość Klubu, jest świadectwem aktywności i wytężonej pracy Działaczek.