Mecz Anwil Włocławek - Polski Cukier Toruń wznowiony po przerwie spowodowanej brakiem prądu

mz, jj
Mimo tej sytuacji, kibice dobrze się bawią. Fani drużyny z Torunia włączyli nawet... latarki. nadesłane
Nietypowe zdarzenie zmusiło organizatorów do przerwania 6 meczu finałowego pomiędzy Anwilem Włocławek a Polskim Cukrem Toruń. W Hali Mistrzów zabrakło bowiem prądu!

AKTUALIZACJA
Mecz zakończył się wynikiem 103:85. W piątek ostatni mecz finałowy zostanie rozegrany w Toruniu. Wtedy poznamy mistrza Polski.

Anwil Włocławek - Polski Cukier Toruń: mecz numer 6 w  finale EBL

Finał PLK. Co za determinacja! Mocna odpowiedź mistrzów Pols...

***
O godz. 19.25 mecz został wznowiony. Rozpoczęła się trzecia kwarta.

***
Dopływ prądu został odcięty w przerwie 6 meczu finałowego o godz. 18.30. W hali nie paliły się główne lampy, dlatego mecz został przerwany. Po 20 minutach gry na tablicy widnieje wynik 46:39. Wszyscy czekają na wznowienie spotkania.

Polski Cukier Toruń w środę może we Włocławku sięgnąć po mistrzostwo Polski. Wraz z zespołem rozwijał się team Cheerleaders Toruń. Dziewczyny to już także medalowy poziom w Energa Basket Lidze. Sami się przekonajcie!Zobaczcie zdjęcia >>>

Polski Cukier Toruń mistrzem? Dziewczyny już szykują formę! [zdjęcia]

Z informacji, jakie udało nam się uzyskać, wynika, że przyczyną awarii jest pożar transformatora przy ul. Matejki we Włocławku. Na miejscu zdarzenia pracuje już straż pożarna. Prądu nie ma na osiedlu Południe i w centrum miasta.

Jak podaje Energa, przewidywany czas przywrócenia zasilania to godz. 22:45.
Jak podaje Energa, przewidywany czas przywrócenia zasilania to godz. 22:45. Energa

Początkowo wydawało się, że przyczyną jest awaria kabla, którą będzie można usunąć w ciągu 30 minut. Wtedy najprawdopodobniej mecz mógłby zostać wznowiony. W związku z nowymi informacjami dotyczącymi przyczyn awarii, nie wiadomo, jak szybko uda się ją usunąć. Jeśli przerwa się przedłuży, istnieje ryzyko, że mecz trzeba będzie rozegrać od nowa. Jak podaje Energa, przewidywany czas przywrócenia zasilania to godz. 22:45.

- Spalone transformatory. Służby pracują. Czekamy do 19.30 na dalszy rozwój wydarzeń - poinformował na Twitterze anwil24.pl.