Memoriał Michniewicza. Polski Cukier Toruń słabszy od Czarnych Słupsk

Danny Gibson w sobotę z 14 rzutów z gry trafił połowę.
Danny Gibson w sobotę z 14 rzutów z gry trafił połowę. Sławomir Kowalski
Koszykarze Czarnych Słupsk lepiej rzucali z dystansu i mieli skuteczniejszych liderów. O obronie obie drużyny w tym meczu zapomniały.

Polski Cukier Toruń - Czarni Słupsk 88:91 (24:17, 23:26, 22:27, 19:21)

POLSKI CUKIER: Gibson 23 (5), Sulima 18 (1), Milosević 16, 7 zb., Wiśniewski 10, 6 zb, 7 as., Michalak 9, 5 zb. oraz Cummings 7, Lisewski 4, Perka 1, Michalski 0, Bochno 0.
ENERGA CZARNI: Blassingame 21 (5), 10 as., Harper 19 (3), 10 zb., Mbodj 17, 7 zb., Mokros 6, Seweryn 3 (1) oraz Cunningham 13 (3), Borowski 5, Śnieg 4, Cesnauskis 3 (1).

Torunian stać najwyraźniej na kwadrans dobrej gry. Ten scenariusz powtórzył się w soboitnim meczu z Czarnymi Słupsk. Do 15 minuty Polski Cukier dominował, prowadził 30:20. Potem było już coraz gorzej. Prowadzenie wymknęło sie torunianom w ostatniej kwarcie, między 33 i 35 minutą rywale zdobyli 10 punktów z rzędu i prowadzili nawet 82:71.

Gospodarze także bardzo źle zagrali w defensywie, już po raz drugi stracili ponad 90 punktów, tym razem z rywalem, który miał skuteczność z gry poniżej 40 procent. Brakowało tempa i organizacji gry, w ostatniej kwarcie gospodarze nie potrafili wykorzystać braku obu środkowych Czarnych, który przekroczyli limit fauli.

W pierwszej kwarcie punkty dla Czarnych zdobywali jedynie Cheikh Mbodj spod kosza i Demonte Harper z dystansu. Środkowy do przerwy z łatwością ogrywał naszych wysokich i zdobył 17 punktów. Złapał jednak także 4 faule i w 2. połowie jego wkład w grę gości był już znikomy. Włączyli się jednak rezerwowi, a zwłaszcza skuteczny z dystansu środkowy Cannen Cunningham.

O sukcesie Czarnych przesądził Jerel Blassingame (13 punktów w ostatniej kwarcie i do tego 10 asyst) i skuteczność za trzy. Goście trafili 14 z 32 rzutów z dystansu, torunianie tylko 5 z 15.

W drugim sobotnim meczu
Trefl Sopot - Śląsk Wrocław 76:67 (19:21, 21:15, 17:16, 19:15)
TREFL: Duren 14, 7 as., Kulka 13 (3), Bilinovać 11 (3), Dutkiewicz 11 (2), Stefański 7 oraz Majok 12, Sikora 6, Kolenda 2, Dzierżak 0, Motylewski 0, Krefft 0.
ŚLĄSK: Williams 19, 9 zb., Chanas 17 (5), Madden 10 (1), Kowalenko 6, Smith 1 oraz Jankowski 9 (2), Stawiak 3, Kulon 2, Janicki 0.

Plan gier na niedzielę: 11.00 Energa Czarni - Śląsk, 13.00 Polski Cukier - Trefl. Wszystkie mecze w hali na Bema, wstęp bezpłatny.