MKTG SR - pasek na kartach artykułów

(Nie)winny kręgosłup?

Redakcja

     1. Śpisz i zdrowiejesz
     
Na bóle kręgosłupa narzeka coraz więcej ludzi w naszym społeczeństwie. Dyskopatie, zwyrodnienia i skoliozy nie są już "przywilejem" starszego wieku - to choroby cywilizacji występujące wśród młodzieży, a nawet i wśród dzieci. O przyczynach tych dolegliwości i sposobach ich łagodzenia mówi Elżbieta Korenkiewicz (na zdjęciu), która od wielu lat propaguje ekologiczny styl życia, a jej trafne diagnozy i niekonwencjonalne terapie przynoszą ulgę w cierpieniu i pomagają odzyskać zdrowie wielu ludziom. Uważa ona i dowodzi tego, że podstawową przyczyną tych dolegliwości jest nadmierne napięcie mięśni i przeciążenie kręgosłupa spowodowane długim przebywaniem w jednej wadliwej pozycji np.: we śnie (?), praca przy biurku, komputerze itp. Zmiany w jednej części narządu ruchu odbijają się zmianami w pozostałych częściach, a także w organach wewnętrznych. Aby zapobiec tym dolegliwościom należy zmienić wadliwe nawyki ruchowe, gdyż lekceważenie tych nieprawidłowości i objawów bólowych z biegiem lat prowadzi do nieodwracalnych zmian. A więc "NIE GARB SIĘ" to nie tylko hasło reklamowe, przypominajmy o tym sobie i naszym bliskim.
     Zdrowy, spokojny sen to podstawa racjonalnego wypoczynku i regeneracji sił witalnych. Stworzenie właściwych warunków do relaksu i snu staje się więc niezbędną koniecznością. Tymczasem wiele osób skarży się codziennie na trudności z zasypianiem, budzi się z uczuciem zdrętwiałych kończyn, ociężałą głową, bólem karku itp. To najlepszy dowód, że sen przebiegał w złych warunkach. Można sypiać wygodnie i zdrowo - stwierdza Elżbieta Korenkiewicz, twórca rehabilitacyjno-leczniczych wyrobów z łusek gryki, które cieszą się uznaniem specjalistów ortopedii i rehabilitacji. Posiadają atest Akademii Medycznej w Poznaniu oraz świadectwo Instytutu Leków i Techniki Medycznej, a na kongresie medycznym EKO-MED w Toruniu zdobyły I nagrodę w kategorii: naturalne urządzenia rehabilitacyjno-lecznicze.
     Jestem stomatologiem - mówi Jerzy Błotnicki z Jarosławia - i tak zwane przeciążenie zawodowe objawiające się dolegliwościami kręgosłupa szyjno-piersiowego i zespołem bolesnego barku utrudniały mi nie tylko pracę, ale także wypoczynek. Od roku śpię na poduszce i materacu z łusek gryki. Ustąpiły dokuczliwe bóle. Wstaję wypoczęty, zdrowy, gotowy do dalszej pracy.
     2. Poduszka z łusek gryki i materac pomagają
     
Łuska gryczana jest suchą okrywą ziarna gryki dostatecznie twardą i elastyczną, oporną na zgniecenie i rozkruszenie dzięki włóknom celulozy i ligniny. Łuski swobodnie przemieszczają się w poduszce, dzięki czemu jest ona lekka, puszysta i nie traci kształtu. Daje solidne podparcie dla głowy i szyi, z łatwością dostosowuje się do każdej zmiany pozycji w czasie snu, a dzieje się to około 20 razy w ciągu nocy. Łuski charakteryzują się zdolnością chłonięcia wody, zmniejszają siłę nacisku na jeden punkt ciała, poprawiają także ukrwienie skóry. Mają więc znakomite działanie przeciwodleżynowe.
     Któż z nas nie doświadczył bólu kręgosłupa, barków czy uczucia drętwiejących rąk po nocy spędzonej na zapadającym się materacu czy niewygodnej poduszce. Powtarzanie takich zjawisk nieodwracalnie prowadzi do zmian zwyrodnieniowych kręgosłupa - mówi dr Władysław Kościelniak z Zielonej Góry, który od trzech lat śpi na wyrobach z łusek gryki, poleca je także znajomym i pacjentom z przewlekłym zespołem bólowym kręgosłupa.
     _Efekt jest naprawdę zdumiewający. Po nocy spędzonej na łusce zdecydowanie zmniejszają się, a nawet ustępują bóle kręgosłupa, zmniejsza się napięcie mięśniowe, sen jest spokojniejszy i zdrowszy. Zaobserwowałem, że ludzie obłożnie chorzy, którzy śpią na materacach z łuską gryki nie mają odleżyn, a te które wcześniej wystąpiły goją się znacznie szybciej. Wyroby z łuski gryczanej działają korzystnie na aparat więzadłowo-mięśniowy, co usprawnia chore stawy.
     **_Wyroby z łusek gryki polecam przy następujących schorzeniach:
     

  • zespoły bólowe kręgosłupa na tle zmian zwyrodnieniowych i dyskopatii
         

  • zespoły bolesnego barku
         

  • naczyniowo-ruchowe bóle głowy i szumy w uszach
         

  • schorzenia wymagające długotrwałego leżenia w łóżku
         

  • alergie na roztocza i pyłki
         Zastosowanie profilaktyczne:
         

  • podczas długotrwałej jazdy samochodem
         
  • pracy przy komputerze i maszynie do pisania
         

  • nawet oglądanie telewizji stanie się przyjemniejsze gdy pod głowę lub barki podłoży się poduszkę z łuską gryki.
         
    Przypuszczać należy, że wdrożenie udokumentowanych badań laboratoryjnych i klinicznych prowadzonych przez Elżbietę Korenkiewicz przyniesie kolejne rewelacje medyczne, uzasadniające wykorzystanie łusek gryki do wypełniania poduszek i materacy.
         3. Działanie antyalergiczne łusek gryki
         
    W składzie chemicznym łuski znajdują się taniny i związki fenolowe, które mają właściwości hamowania rozwoju mikroflory, w tym chorobotwórczej. Dzięki temu wyroby zawierające łuskę są obojętne dla skóry, nie powodują objawów zapalnych i uczuleń. Jest to ważne dla alergików uczulonych na kurze, pyły i roztocza.
         Danuta Kamińska, położna, matka alergicznych dzieci opowiada:
         - Odkąd śpimy na poduszkach i materacach wypełnionych łuską moje dzieci nie chorują. Dawniej bałam się każdej wiosny, albowiem pyłki, roztocza, pierze, sierść powodowały permanentne dolegliwości górnych dróg oddechowych, a w konsekwencji kuracje antybiotykowe i zażywanie środków przeciwalergicznych. Spanie na łusce likwiduje u moich dzieci obrzęk śluzówki nosa, co ułatwia im oddychanie zwłaszcza podczas snu. Po nocy wstają wypoczęte i zdrowe. Cała moja rodzina śpi na łusce, wyrzuciliśmy poduszki z pierza i jesteśmy zdrowi.
         
    4. Uśmiechnij się, wyprostuj się! Możesz mieć zdrowy kręgosłup!
         
    Kręgosłup sam z siebie nie choruje. My go źle eksploatujemy, twierdzi Elżbieta Korenkiewicz. Ciało, umysł i dusza to holistyczny obraz człowieka. Nic nie funkcjonuje samodzielnie, więc dbałość o zdrowy rozwój i harmonię życia jest obowiązkiem każdego z nas.
         - Chińczycy mówią: "Jesteś taki, jak Twoje jedzenie". Hindusi zaś: "Jesteś, jak Twoje myśli". Należy tutaj dodać, że jesteś taki, jak Twój styl życia. A do zdrowia nic nie należy dodawać (chyba, że zioła i przyprawy kuchenne, których wciąż używamy za mało), powinniśmy natomiast zmienić nasze nawyki żywieniowe i ruchowe, unikać napięć, stresów i wewnętrznych konfliktów, a także siedzącego trybu życia (najczęściej w złej pozycji) który upośledza nie tylko przemianę materii, ale również krążenie. Wyroby z łusek gryki mają właściwości antystresowe, umożliwiają błyskawiczny relaks, a także niwelują szkodliwe promieniowanie elektromagnetyczne, emitowane przez wszystkie urządzenia elektryczne znajdujące się w naszych domach.
         

  • Dołącz do nas na Facebooku!

    Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

    Polub nas na Facebooku!

    Dołącz do nas na X!

    Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

    Obserwuj nas na X!

    Kontakt z redakcją

    Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

    Napisz do nas!
    Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska