Zwłoki ekshumowano w 1949 r. i pochowano w zbiorowej mogile w Nowych Marzach. Na ogrodzonym cmentarzu żołnierzy Armii Radzieckiej są trzy kwatery i obelisk. Na wszystkich widnieją tablice z napisem "Za waszą i naszą wolność" oraz " Tu spoczywają zwłoki 299 żołnierzy armii radzieckiej poległych w 1945 r. w walce z nieprzyjacielskimi wojskami niemieckimi o wyzwolenie tych ziem. Ekshumacja zwłok z terenu gminy Dragacz nastąpiła 1949 roku. Nazwiska zidentyfikowanych żołnierzy są w księgach ewidencyjnych. Cześć ich pamięci".
14 poległych rozpoznano i ich nazwiska umieszczono na pamiątkowym pomniku.
W ubiegłym roku syn odnalazł grób ojca - Dorofiejewa Fiedora Fiedorowicza. Informacje o poległym przodku udało mu się zdobyć dzięki PCK.
Inny grób - Raczkowa Sergeja Iwanowicza - odwiedziła niedawno jego siostra. Złożyła pod tabliczką portret brata, list i żywność. Osoby prawosławne mają taki zwyczaj: kładą na mogiły jedzenie. Kiedyś zostawiano też uchylone furtki lub drzwi, by duchy mogły wkroczyć w progi swych domostw. Palono ognie na cmentarzach, rozstajnych drogach, na podwórzach. Dziś te zwyczaje zastąpiły nabożeństwa w kościołach, modlitwy, odwiedzanie cmentarzy oraz kwiaty i świece, składane na mogiłach.
Obecnie w miejscu spoczynku żołnierzy radzieckich są odnawiane tablice.