
Założeniem wyjściowym po raz kolejny była koncepcja budynku na planie kwadratu o wymiarach 8,36 m x 8,36 m, o powierzchni zabudowy 69,88 m kw., z prostym układem dwuspadowym dachu Dzięki temu możliwe jest zastosowanie projektu w warunkach gęstej zabudowy podmiejskiej, przeciwdziałając tym samym „rozlewaniu się miast”. Powierzchnia wewnętrzna: 116 m kw.
4/5 pokoi (pokój dzienny z aneksem kuchennym i jadalnym, 3 sypialnie, istnieje możliwość wydzielenia zamkniętej, intymnej przestrzeni do 3 pracy (gabinet) na parterze budynku i przeniesienie aneksu kuchennego do części dziennej. ), toaleta, łazienka i pomieszczenie techniczne.
Koszt realizacji projektu: 533 692 zł

Konstrukcja domu jest modułowa, oparta na elementach prefabrykowanych.Budynek będzie wyposażony w nowoczesną pompę ciepła typu „all in one” - rozwiązanie to pozwala na wydatne skrócenie czasu montażu systemu grzewczo wentylacyjnego oraz znaczne ograniczenie przestrzeni niezbędnej do montażu jego elementów. Urządzenie będzie obsługiwało pompę ciepła powietrze / woda (do montażu wewnętrznego w pomieszczeniu technicznym), podgrzewacz ciepłej wody użytkowej oraz wydajny rekuperator. W urządzeniu znajduje się także osprzęt dodatkowy, taki jak: naczynie wzbiorcze, układ cyrkulacji wody czy opcjonalny moduł odzysku ciepła z powietrza usuwanego (dzięki temu rozwiązaniu nie trzeba instalować wyrzutni zużytego powietrza w ścianie budynku). Na ekonomikę budynku wpływa także umieszczenie pomieszczeń sanitarnych przy pomieszczeniu gospodarczym, połączonych jednym pionem wod. – kan. Generuje to oszczędności w zakresie wydatków materiałowych.
Na działce zapanowano także budowę szczelnego zbiornika retencyjnego na wodę opadową z dachu wraz z instalacją umożliwiającą jej wykorzystanie np. do podlewania ogródka warzywnego lub roślinności ogrodowej.

Główną ideą przyświecającą autorów projektu było stworzenie maksymalnie funkcjonalnego i jednocześnie
efektywnego ekonomicznie budynku.Drugi w zestawieniu na planie kwadraty, z płaskim dachem. Zależało nam na stworzeniu domu nie tylko wygodnego w użytkowaniu, lecz także interesującego architektonicznie i podążającego za obecnymi
trendami ekologicznymi - komentują autorzy.
Powierzchnia zabudowy: 68,9 m kw., powierzchnia użytkowa: 107,2 m kw.
5 pokoi (pokój dzienny z aneksem kuchennym i jadalnym, pracownia, 3 sypialnie), , toaleta, spiżarnia, pomieszczenie techniczne, 2 łazienki.
Koszt stanu surowego zamkniętego to ~221 000 zł a stanu deweloperskiego ~300 000 zł.

Dom ma być jak najbardziej przyjazny środowisku i jak najbardziej samowystarczalny, tak aby w znacznym stopniu ograniczać zużycie energii i wod. Autop proponuje - panele fotowoltaiczne, ustawione na dachu w kilku rzędach, na stelażach w optymalnym nachyleniu i w w miarę możliwości w stronę południową. Wymagane jest skierowanie ich jak nabardziej na stronę południową. Przy optymalnym ustawieniu powinny one zapewnić 100% niezbędnej energii elektrycznej. - Wentylacja mechaniczna (ogrzewanie z funkcją chłodzenia) z rekuperacją, pompa ciepła powietrze-woda z ogrzewaniem podłogowym, sprzężona z gruntowym
wymiennikiem ciepła układanym podczas budowy domu w obrysie fundamentów.Centrala sterująca znajduje się w pomieszczeniu technicznym na parterze. Na działce - zbiornik retencyjny podziemny na wodę deszczową. System powinien zapewnić odzysk przynajmniej 60% wody opadowej do póżniejszego wykorzystania
do spłukiwania toalet i podlewania działki.