Pałac Bydgoszcz odpada z Pucharu Polski

Redakcja
Zawodniczki Pałacu odpadły z Pucharu Polski już po pierwszym meczu.
Zawodniczki Pałacu odpadły z Pucharu Polski już po pierwszym meczu. Dariusz Bloch
Zawodniczki Pałacu odpadły z Pucharu Polski już po pierwszym meczu. Bydgoszczanki gładko przegrały w Pile z miejscowym PTPS 0:3.

PTPS - PAŁAC 3:0
Sety: 25:15, 25:14, 25:18
PTPS: Kwiatkowska 9, Urban 7, Leggs 13, Wilk 4, Babicz 9, Skorupa 8, Markiewicz (libero) oraz Konieczna, Lewandowska, Sobczak 2, Pauliukowskaja (libero). Punkty: atak - 39, blok - 6, serwis - 7, błędy rywalek - 23.
PAŁAC: Śmieszek 1, Pleśnierowicz, Minicz 2, Misiuna 10, Kuligowska 3, Krzywicka 5, Nowakowska (libero) oraz Bałdyga, Maternia 11, Ziółkowska 2, Portalska 3, Fojucik 1. Punkty: atak - 27, blok - 9, serwis - 2, błędy rywalek - 9.

Pałacanki nie były faworytkami w tym meczu i to się w pełni potwierdziło. Bydgoskie zawodniczki nie były wcale partnerkami dla rywalek. Przegrywały od początku każdego seta i to bardzo wyraźnie. Skazują na to choćby cząstkowe wyniki poszczególnych setów: 1:8, 6:16 i 7:21 w pierwszym secie czy 2:8, 5:16 i 8:21 w drugiej partii lub 6:8, 13:16 i 16:21. Dużymi fragmentami można było odnieść wrażenie, że pałacanki w ogóle nie podjęły walki i z góry skazały się na porażkę. Trener Adam Grabowski inaczej próbował zestawić zespół, ale nie przyniosło to żadnego efektu.

Jedynym plusem była postawa młodych zawodniczek, które weszły na zmianę. Jagoda Maternia zdobyła 11 punktów. Co ciekawe nominalna libero Karolina Potralska zagrała jako przyjmująca i zdobyła 3 „oczka”.

Pozostałe wyniki: Wisła Warszawa - Legionovia 1:3 (19, -22, -21, -24), KSZOOstrowiec Świętokrzyski - Developres SkyRes Rzeszów 0:3 (-23, -17, -12).