Pałac Bydgoszcz przegrał z Budowlanymi Łódź

DARK
W rozegranym awansem meczem 13. kolejki Orlen Ligi Pałac Bydgoszcz przegrał w Łodzi z Budowlanymi. Tomasz Czachorowski
W rozegranym awansem meczem 13. kolejki Orlen Ligi Pałac Bydgoszcz przegrał w Łodzi z Budowlanymi. Już w sobotę mecz z Muszynianką.

Budowlani - Pałac 3:1
Sety: 25:21, 19:25, 25:13, 25:14
BUDOWLANI: Vincourova 5 pkt., Beier 14, Liniarska 4, Twardowska 12, Brzezińska 6, Polańska 10, Medyńska (libero) oraz Woźniczka 1, Grajber 8, Pycia 7. Punkty: atak - 46, blok - 14, zagrywka - 7, po błędach rywalek - 27.
PAŁAC: Misiuna 5, Pleśnierowicz 2, Kuligowska 6, Śmieszek 8, Minicz 8, Krzywicka 11, Nowakowska (libero) oraz Bałdyga, Ziółkowska 1, Fojucik 2, Maternia 2, Portalska (libero). Punkty: atak - 34, blok - 9, zagrywka - 2, po błędach rywalek - 28.

Początkowo 13. seria spotkań miała być rozegrana w połowie grudnia, ale przełożono ją na początek lutego, by reprezentacja kobiet miała więcej czasu na przygotowania do turnieju kwalifikacyjnego do Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro. Jednak zespoły z Bydgoszczy i Łodzi porozumiały się i zagrały tydzień wcześniej.

Podobnie jak w dwóch poprzednich meczach pałacanki tylko w jednym secie zagrały na swoim poziomie. W pozostałych już wyraźnie odstawały od rywalek.

W pierwszej partii miały duże problemy z powstrzymaniem ataków Heike Beier ( 6 pkt.), którą wspierała Ewelina Brzezińska (4). Najlepszy w wykonaniu bydgoskich siatkarek był drugi set. Poprawiły w nim przede wszystkim skuteczność w ataku. Z dobrej strony pokazała się Dominika Minicz (6), którą wspierały Ewelina Krzywicka (4) i Joanna Kuligowska (3). Nie bez znaczenia były dwa punktowe bloki Małgorzaty Śmieszek.

Dobra passa trwała jeszcze na początku trzeciej partii, w której bydgoszczanki prowadziły 6:3, ale potem na parkiecie istniał tylko zespół z Łodzi.

Już w sobotę, po serii trzech wyjazdowych meczów, Pałac podejmie Muszyniankę. Może wtedy uda się zdobyć jakieś punkty. Początek meczu o 17.

Wczoraj rozlosowano pary VI rundy Pucharu Polski. Pałac zagra na wyjeździe z PTPS Piła. Spotkanie jest zaplanowane na 17 lutego. W wypadku wygranej bydgoszczanki zmierzą się w następnej rundzie ze zwyciężczyniami pary: Wisła Warszawa - Legionovia.