Polska - Francja 0:3. Polacy jutro grają o wszystko z Niemcami [zdjęcia, wideo]

FIAŁ
Polska - Francja
Polska - Francja Paweł Skraba
Polscy siatkarze przegrali z Francją 0:3 w sobotnim półfinale rozgrywanego w Berlinie turnieju kwalifikacyjnego o awans do Igrzysk Olimpijskich.

Aby w ogóle zachować szansę na udział na najważniejszej sportowej imprezie na świecie, w niedzielę podopieczni trenera Antigi muszą wygrać z Niemcami.

Polacy walkę z rywalami podjęli w dwóch pierwszych setach, które kończyły się na przewagi. Jednak w obu odsłonach rywale decydujące punkty zdobyli po naszych błędach. Pierwszą odsłonę zakończyła pomyłka Bartosza Kurka, a drugą - autowy atak Mateusza Miki. W drugim secie, Francuzi rozstrzygnęli rywalizację dopiero po ósmej piłce setowej.

Zapis relacji: Francja - Polska na żywo

Trzecia partia była dominacją jednej ekipy. Francuzi kontrolowali przebieg wydarzeń na parkiecie. W niedzielnym finale Francja zagra z Rosją, która w drugim sobotnim półfinale wygrała z Niemcami 3:1. Mecz z Niemcami zadecyduje, który z medalistów Mistrzostw Świata pojedzie do Japonii na turniej kontynentalny w maju o awans na Igrzyska.

FRANCJA - POLSKA 3:0 (29:27, 32:30, 25:20)
FRANCJA (trener Laurent Tillie): Toniutti, N'Gapeth 17, Le Roux 7, Rouzier 21, K. Tillie 10, Le Goff 8, Grebennikov (libero) oraz Pujol, Lyneel, Lafite. Punkty. Atak: 52, blok: 2, zagrywka: 9, po błędach rywala: 23.
POLSKA (trener Stephane Antiga): Łomacz, Kubiak 13, Bieniek 10, Kurek 11, Mika 10, Kłos 5, Zatorski (libero) oraz Wojtaszek (libero), Drzyzga, Konarski 2, Możdżonek 2, Buszek 1, Żaliński 1. Punkty. Atak: 45, blok: 7, zagrywka: 3, po błędach rywala: 22.
Sędziowali: Vladimir Simonovic (Serbia), Milan Rajkovic (Chorwacja).