Na razie służby prezydenta Grudziądza, nie informują o konkretach dotyczących ww. działań. Gdy takie się pojawią, będziemy informowali.
Poprosiliśmy też prezydenta o podsumowanie minionego tygodnia w związku z podjętymi działaniami w mieście i szpitalu na rzecz walki z pandemią koronawirusa. - Wszyscy stanęliśmy przed zupełnie nową sytuacją. Musieliśmy przygotować zarówno mieszkańców jak i urząd czy wszystkie instytucje miejskie. Zawieszona została bezpośrednia obsługa mieszkańców. Większość spraw można załatwić elektronicznie - zaznacza Beata Adwent, rzecznik prezydenta Grudziądza.
Ponadto służby włodarza miasta wskazują na jedno ze zdecydowanie najtrudniejszych zadań: przeprofilowanie szpitala w jednoimienny zakaźny. - Musieliśmy przygotować odpowiednie procedury postępowania. Zadbać o wsparcie dla pacjentów z naszego miasta - dodaje rzeczniczka.
Zostały zorganizowane medyczne zespoły wyjazdowy, które pomaga pacjentom po zabiegach. Większość poradni uruchomiła teleporady. - Otrzymaliśmy tak potrzebne środki ochrony osobistej dla personelu. Przygotowaliśmy laboratorium do rozpoczęcia badań na obecność wirusa SARS-CoV.2 - wylicza dalej Beata Adwent
WAŻNE DLA SENIORÓW: W Grudziądzu wolontariusze pomagają seniorom. Jak dołączyć do tej drużyny? Jak zgłosić staruszka? [WIDEO]
Urzędnicy wskazują także na: organizację miejsc kwarantanny zbiorowej, procedur dotyczących pomocy osobom pozostającym w kwarantannie w domach, przygotowanie materiałów informacyjnych, które jak zapewniają dotrą do każdego domu, zapewniono również pomoc psychologiczną i uruchomiono infolinię.
WARTO PRZECZYTAĆ: Grudziądzka gastronomia i hotelarstwo rozłożone na "łopatki": - Straty będziemy odrabiać miesiącami
- W tym miejscu chcemy podziękować wszystkim firmom, instytucjom czy ludziom dobrej woli, którzy okazują pomoc i wsparcie sobie nawzajem, swoim sąsiadom, a także naszemu szpitalowi. Dziękujemy również mieszkańcom za stosowanie się do zaleceń i pozostawanie w domach - podsumowuje Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza.
