Tak zmieni się SP 12 i Zespół Szkół Muzycznych po przebudowie [wizualizacje]

Joanna Maciejewska
Joanna Maciejewska
Tak po modernizacji wyglądać ma Zespół Szkół Muzycznych i SP nr 12 we Włocławku
Tak po modernizacji wyglądać ma Zespół Szkół Muzycznych i SP nr 12 we Włocławku wizualizacja/UM Włocławek
Udostępnij:
Urząd Miasta Włocławek ogłosił przetarg na przebudowę Zespołu Szkół Muzycznych i SP 12. Powstanie tam między innymi nowa sala koncertowa wyposażona w urządzenia elektroakustyczne, sala śpiewu, sale lekcyjne i świetlica. Zmieni się także teren wokół budynków – przebudowany zostanie m.in. parking. Będą też nowe nasadzenia.

Zobacz wideo: Teatr Kameralny w Bydgoszczy. Jak prezentuje się po remoncie?

Przebudowa i rozbudowa budynków Zespołu Szkół Muzycznych i Szkoły Podstawowej nr 12 przy ul. Wiejskiej we Włocławku planowana jest w ramach zadania pn. "Modernizacja budynku Zespołu Szkół Muzycznych". Urząd Miasta ogłosił już przetarg na to zadanie. Potencjalni wykonawcy mają czas do wtorku 2 listopada 2021 roku na złożenie swoich ofert.

Tak po przebudowie zmieni się Zespół Szkół Muzycznych we Włocławku

W Szkole Muzycznej powstanie nowa sala koncertowa (wraz z zapleczem i garderobą). Wyposażona zostanie w urządzenia elektroakustyczne oraz system oświetlenia technologicznego sceny. Ponadto zyska też dodatkowe miejsca pracy dydaktycznej (jedna sala śpiewu i trzy sale instrumentalne), pełne zaplecze sanitarne oraz szatnie. Powstaną również magazyny i pomieszczenia techniczne.

- W istniejącej części budynku aktualnie znajduje się salka widowiskowa, która okazyjnie pełni również funkcję miejsca wykonywania ćwiczeń gimnastycznych oraz pomieszczenia zaplecza tejże sali (sanitariaty, szatnie). Jako przestrzeń włączona w zakres rozbudowy szkoły muzycznej zmienia ona częściowo swoja funkcję. Sala widowiskowa, dzięki projektowanej adaptacji zostanie przemianowana na salę gimnastyczną przeznaczoną do ćwiczeń dla 20 osób z jednoczesnym zapewnieniem im zespołu szatniowo-sanitarnego, które zostało zaprojektowane w zgodzie z obowiązującymi przepisami w sposób umożliwiający korzystanie z sali również przez osoby poruszające się na wózku inwalidzkim – czytamy w dokumentach przetargowych.

Co zmieni się w Szkole Podstawowej nr 12 we Włocławku?

W Szkole Podstawowej nr 12 powstanie wspólna strefa, w której młodzież będzie mogła indywidualnie organizować swój wolny czas.

- W dotychczasowej bryle budynku tę funkcję pełnił dawny łącznik między budynkami obydwu szkół, który w obecnej rozbudowie zostanie maksymalnie zintegrowany z projektowaną bryłą. Istotnym elementem nowego budynku będą dwie dodatkowe sale lekcyjne ułatwiające organizację i prowadzenie zajęć a także pomieszczenia sanitariatów – czytamy w dokumentacji przetargowej.

Zmieni się także otoczenie SP nr 12 i Zespołu Szkół Muzycznych we Włocławku

Obecnie zjazd na teren SP nr 12 znajduje się - od strony południowo-zachodniej - z ulicy Planty, a ze strony północno-zachodniej - od strony ulicy Wiejskiej. Natomiast zjazd do Zespołu Szkół Muzycznych prowadzi z ulicy Planty (od strony północno-wschodniej).

- W związku z rozbudową wymagane jest przesunięcie zjazdu obsługującego Zespół Szkół Muzycznych. Przed budynkiem od strony południowej powstanie droga wewnętrzna służąca jak ciąg pieszo-jezdny oraz droga pożarowa z chodnikiem. Wzdłuż ogrodzenia od ulicy Planty po stronie północno-wschodniej powstanie parking terenowy na 50 miejsc parkingowych, w tym 2 miejsca dla osób niepełnosprawnych – wynika z dokumentacji.

Warto dodać, że na terenie objętym opracowaniem zinwentaryzowano 22 drzewa, które kolidują z inwestycją (siedem nie wymaga uzyskania zgody na usunięcie). Większość drzew, to morwa biała. Oprócz tego: lipa drobnolistna, robinia akacjowa, topola czarna. Z dokumentacji wynika, że drzewa rosną w bliskim sąsiedztwie sieci podziemnych i często są otoczone nieprzepuszczalną nawierzchnią.

- Wszystkie drzewa kolidujące, oprócz topoli zostają wskazane przez Inwestora do przesadzenia, nie do wycinki – wynika z dokumentacji.

Warto zaznaczyć, że na terenie inwestycji zaplanowano także kompensacyjne nasadzenia drzew.

 

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie