Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

To można zrobić z pieczywem, które nam zostało. Tak warto wykorzystać chleb lub bułki

Małgorzata Stempinska
Małgorzata Stempinska
Blisko połowa Polaków przyznaje się, że wyrzuca żywność do śmieci – tak wynika z badania przeprowadzonego przez Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Produktem, który najczęściej ląduje w koszu, jest pieczywo. Podpowiadamy co zrobić z chlebem czy bułkami, które nam zostały.Co można zrobić z pieczywem, które nam zostało? Pomysły na pyszne potrawy pokazujemy na kolejnych zdjęciach w dalszej części galerii.
Blisko połowa Polaków przyznaje się, że wyrzuca żywność do śmieci – tak wynika z badania przeprowadzonego przez Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Produktem, który najczęściej ląduje w koszu, jest pieczywo. Podpowiadamy co zrobić z chlebem czy bułkami, które nam zostały.Co można zrobić z pieczywem, które nam zostało? Pomysły na pyszne potrawy pokazujemy na kolejnych zdjęciach w dalszej części galerii. Pixabay.com
Blisko połowa Polaków przyznaje się, że wyrzuca żywność do śmieci – tak wynika z badania przeprowadzonego przez Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Produktem, który najczęściej ląduje w koszu, jest pieczywo. Podpowiadamy co zrobić z chlebem czy bułkami, które nam zostały.

Kluczem do zmniejszenia ilości wyrzucanej żywności są przemyślane zakupy, ponieważ aż ¾ Polaków (72,7 proc.) kupuje żywność spontanicznie. Równie ważne jest także odpowiednie przechowywanie tak, aby jedzenie się nie psuło. Dotyczy to również chleba.

Jak więc przechowywać pieczywo, żeby jak najdłużej zachowało świeżość?

Woreczki lub torebki foliowe są niezbędne, jeśli kupujemy chleb w piekarni lub sklepie i nie mamy ze sobą żadnego innego opakowania. Natomiast już w domu, warto przełożyć wypieki do materiałowego woreczka, np. z lnu lub do chlebaka, najlepiej z drewna lub metalu.

- Przechowywanie chleba w folii mimo tego, że chroni przed przenikaniem pieczywa innymi zapachami, może spowodować zbieranie się wilgoci i nie zapewnia właściwego obiegu powietrza. Nie rekomenduje się również wkładania chleba do lodówki. Zbyt niska temperatura może spowodować utratę wody w chlebie, a w konsekwencji zmniejszyć walory smakowe. Aby wydłużyć świeżość pieczywa, należy je przechowywać w temperaturze pokojowej, w suchym miejscu – tłumaczy Katarzyna Piotrowska, dietetyk współpracująca z piekarnią Asprod.

To można zrobić z pieczywem, które nam zostało - lista

Co można zrobić z pieczywem, które nam zostało? Pomysły na pyszne potrawy pokazujemy na kolejnych zdjęciach w poniższej galerii.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Kotlety mielone z piekarnika z fetą

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska