Transfer Bydgoszcz wygrał w Częstochowie

(FIAŁ)
Transfer rozpoczął walkę o 9. miejsce w Plus Lidze w Częstochowie.
Transfer rozpoczął walkę o 9. miejsce w Plus Lidze w Częstochowie. Paweł Skraba
Bydgoszczanie potrzebują już tylko jednego zwycięstwa nad zespołem trenera Kardosa, by zająć dziewiąte miejsce na koniec sezonu PlusLigi. Transfer wygrał dzisiaj w Częstochowie 3:1 i prowadzi w rywalizacji do dwóch zwycięstw.

Pierwszy set był zdecydowanie zdominowany przez częstochowian. Podopieczni Marka Kardosa od początku prowadzili, a bydgoscy gracze nie byli w stanie się im przeciwstawić. Gospodarze mieli na samym początku partii sześć punktów przewagi (8:2, 17:9), a następnie powiększali ją i spokojnie kontrolowali przebieg wydarzeń na parkiecie.

Później jednak bydgoszczanie zaczęli grać lepiej. Skuteczny był zwłaszcza Carson Clark (w całym meczu 52% skuteczność w ataku). Był moment, gdy częstochowianie zbliżyli się na punkt, gdy przestrzelił Waliński (16:17), ale w końcówce partii swoich ataków nie skończył Kaczyński, a bydgoszczanom udało się doprowadzić do remisu w meczu.

Początek trzeciej partii był dla miejscowych, ale losy tego seta odmieniły się po drugiej przerwie technicznej. Gospodarze popełnili dwa błędy z rzędu i tej straty już nie odrobili.

Emocji nie brakowało w decydującym secie meczu. Podobnie, jak w trzeciej odsłonie, tak i czwartą lepiej zaczęli gospodarze. Kluczowa dla losów starcia była końcówka. W ważnych momentach nie mylił się jednak Clark i to głównie dzięki jego atakom, bydgoszczanie zapewnili sobie wygraną.

Drugi mecz tych zespołów w przyszły piątek o 18.00. w Łuczniczce.

Zapis relacji na żywo: AZS Częstochowa - Transfer Bydgoszcz na żywo

AZS Częstochowa - Transfer Bydgoszcz 1:3 (25:13, 21:25, 18:25, 23:25)

AZS (trener Marek Kardos): Kozłowski 4, Hebda 12, Vesely 13, Murek 10, Kaczyński 7, Kaźmierczak 6, Piechocki (libero) oraz Buczek, Bednorz 3. Punkty. Atak: 42 (42/100 - 42% skuteczności), blok: 7, zagrywka: 6, po błędach rywala: 32.

Transfer (trener Vital Heynen): Woicki 3, Muagututia 8, Janeczek 3, Clark 18, Waliński 9, Jurkiewicz 4, Bonisławski (libero) oraz J. Nowakowski 4, Salas Moreno, Wiese 1, Wika 9. Punkty. Atak: 44 (44/96 - 46% skuteczności), blok: 8, zagrywka: 7, po błędach rywala: 29.

Sędziowali: Maciej Maciejewski (Szczecin), Jacek Broński (Poznań). Widzów: 1.500.