Zakończono już wykonywanie ogrzewania, docieplono styropianem całość obiektu. Dzięki tej inwestycji poprawi się estetyka budynku, a przede wszystkim wpłynie na oszczędności w rachunkach za ogrzewanie.
Całość zadania polega m.in. na:
- dociepleniu stropodachu, ścian zewnętrznych, stolarki okiennej i drzwiowej zewnętrznej oraz
- modernizacji instalacji centralnego ogrzewania, a także
- dociepleniu ściany piwnic,
- wymianie rynny.
- Zainwestowaliśmy w tę szkołę, budując na jej terenie boisko wielofunkcyjne, wymieniliśmy częściowo stolarkę okienną. Teraz przyszedł czas na właśnie termomodernizację i ta placówka będzie na pewno postrzegana zupełnie inaczej przez uczniów, rodziców, a także mieszkańców - w kwietniu gdy samorząd zyskał dofinansowanie tej inwestycji mówił Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza.
Dodajmy, że podczas sesji w kwietniu, Marek Iwiński dyrektor wydziału inwestycji i remontów, szacował że prace zostaną ukończone po wakacjach by uczniowie mogli już wrócić do ciepłej szkoły. Niestety wydłużała się procedura przetargowa i całość się opóźniła. Koszt tej inwestycji to ponad 4,1 mln zł. Dofinansowanie uzyskane z urzędu marszałkowskiego wynosi ok. 2,8 mln zł.
W kolejce do przeprowadzenia termomodernizacji czeka jeszcze wiele miejskich budynków, m.in.: przedszkola na osiedlach Lotnisko i Rządz, a także dwie największe szkoły: także na Lotnisku i osiedlu Strzemięcin. Łącznie te inwestycje mogą pochłonąć kilkadziesiąt milionów złotych. Miasto chce zabiegać o kolejne dofinansowania, by przeprowadzić te prace bez ogromnego wkładu z budżetu.
Jak poinformował w poniedziałek, 11 grudnia na Facebook-u, prezydent Maciej Glamowski zgodnie z harmonogramem realizowane są prace związane z montażem instalacji fotowoltaicznych na pierwszych grudziądzkich placówkach oświatowych: SP nr 16 i SP nr 20. "Dziś wykonawca rozpoczął realizację zadania w Szkole Podstawowej nr 21, a w kolejnych dniach prace ruszą na budynku Szkoły Podstawowej nr 7" - czytamy na Facebook-u prezydenta Glamowskiego.
