Serek wiejski to zdrowy, lekkostrawny i niskokaloryczny produkt. Powstaje z mleka - najpierw poddaje się je wirowaniu i pasteryzacji, a następnie dodaje do niego bakterie fermentacji. Powstały z tego procesu skrzep, kroi się i podgrzewa, dzięki czemu otrzymujemy znaną nam wszystkim "kulkową" konsystencję. Na końcowym etapie odlewa się serwatkę i dodaje śmietankę oraz sól do smaku. Prawdziwy serek wiejski nie zawiera sztucznych dodatków i możemy spożywać go bez obawy o nasze zdrowie.
Serek wiejski to produkt bogaty w składniki odżywcze. Znajdziemy w nim znacznie więcej białka (ok. 11 g) niż w jogurcie naturalnym, a także witaminy i minerały: wapń (83 mg), sód (364 mg), potas (104 mg), fosfor (159 mg), żelazo (0,1 mg), cynk (0,4 mg), magnez (8 mg), witaminy A (37 µg), E (0,1 µg) i D (0,1 µg), niacynę (0,1 µg), witaminę B12 (0,4 µg).
Tych produktów nie łącz z serkiem wiejskim
Choć serek wiejski uważany jest za produkt zdrowy, nie wszystkie połączenia z nim będą dobre dla naszego organizmu. Zobacz, czego nie jeść z serkiem wiejskim. Uważaj na takie popularne połączenia śniadaniowe - szczegóły w galerii:
Należy szczególnie unikać łączenia serka wiejskiego z produktami bogatymi w kwas szczawiowy. Wykluczają one przyswajalność wapnia i mogą prowadzić do odkładania się złogów szczawianowo - wapniowych, które stanowią główną przyczynę powstawania kamieni nerkowych.
Nagroda Nobla w dziedzinie medycyny przyznana
Plotki, sensacje i ciekawostki z życia gwiazd - czytaj dalej na ShowNews.pl
- Drapieżna Urbańska znowu to zrobiła! Świeci majtkami, aż wstyd patrzeć!
- Perfidnie ograbiono Marylę Rodowicz. Trudno zrozumieć, co jej zabrano
- Roksana Węgiel już rozgogala się za granicą! Dopiero co była w szpitalu | FOTO
- Piotr Mróz wystawił piękną klatę na mróz. Najlepsza sylwetka polskiego show biznesu?