Unia/Roszak Solec Kujawski wygrywa przed własną publicznością

Szymon Fiałkowski
Dla piłkarzy Unii/Roszak Solec Kujawski wygrana z Unią Swarzędz okazała się bardzo cenna. Okazja do zdobycia kolejnych punktów nadarza się już w piątkowym pojedynku z Notecianką Pakość. Fot. Aleksander Ryska
Piłkarze trenera Zbigniewa Stefaniaka odnieśli cenne i ważne zwycięstwo przed własną publicznością z Unią Swarzędz. Dla Unii/Roszak była to ósma wygrana w tym sezonie i zarazem piąta w meczach na własnym stadionie.

Unia/Roszak Solec Kujawski - Unia Swarzędz 2:1 (1:0)

Bramki: Łukasz Burkiewicz 15., Szymon Raczyński 52.; Damian Ludwiczak 72.

Unia/Roszak (trener Stefaniak): Ostrowski - Tomaszek, Frasz, Kubas, Straszewski - Szymczak (76. Błaszczak), Bednarek, Mądrzejewski, Raczyński - Klimek, Ł. Burkiewicz. Żółta kartka: Ruciński, Bednarek, Raczyński.
Unia Swarzędz (trener J. Ostrowski): Świtalski - Dohnal, Gołembiowski, Koralewski, Lebioda - Molewski (68. Borkowski), Sadowski (69. Ludwiczak), Sobkowiak, Stawiński - Świergiel, Zandrowicz. Żółte kartki: Sadowski, Dohnal.

Sędziował: Artur Rózga (Bnin), asystenci: Ł. Boiński, K. Giczela.

Gospodarze rozpoczęli spotkanie z animuszem. Już w 6. minucie, bliski zaskoczenia Świtalskiego był Szymczak, ale bramkarz gości obronił jego strzał z dystansu. Po kwadransie gry, było już 1:0 dla Unii/Roszak, a uderzeniem zza linii pola karnego, bramkę zdobył Łukasz Burkiewicz. Miejscowym było mało i nadal atakowali bramkę przeciwnika. Paweł Mądrzejewski uderzył jednak niecelnie z rzutu wolnego, a w doliczonym czasie gry, bramkarz swarzędzkiego zespołu zachował się czujnie i nie dał się pokonać, po strzale głową Jordana Bednarka. Goście mieli jedną, dogodną sytuację do strzelenia bramki, ale uderzenie Molewskiego z dystansu obronił Ostrowski.

Siedem minut gry w drugiej połowie dało zespołowi Zbigniewa Stefaniaka bramkę na 2:0, gdy indywidualną akcją popisał się Szymon Raczyński. To prowadzenie chyba jednak uśpiło Unię/Roszak, bowiem następnie inicjatywę przejęli goście, a kontaktowego gola strzelił wprowadzony wcześniej na boisko Damian Ludwiczak
Dla Unii Swarzędz, porażka w Solcu Kujawskim była dziesiątą w całym sezonie i trzecią z rzędu. Swarzędzki zespół spadł w tabeli na dziewiąte miejsce, ma co prawda tyle samo punktów, co solecki klub (po 33 punkty), ale to Unia/Roszak ma korzystniejszy bilans dwumeczu (w rundzie jesiennej, w Swarzędzu padł remis 2:2).

Zespół trenera Zbigniewa Stefaniaka, już w piątek, rozegra ligowy pojedynek z Notecianką Pakość (18.00.; w rundzie jesiennej 1:0 dla Notecianki).