W Bydgoszczy prędkość pojazdów wypada średnio [raport...

  W Bydgoszczy prędkość pojazdów wypada średnio [raport korkowo.pl]

  Zdjęcie autora materiału

  Mateusz Mazur

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Serwis Korkowo.pl przygotował dane z jaką prędkością jeżdżą kierowcy w największych miastach w Polsce w godzinach szczytu. Jak wypadła Bydgoszcz?
  Popołudniowe korki to w naszym mieście codzienność. Dane również to potwierdzają, a w skali kraju wypadamy przeciętnie.

  Popołudniowe korki to w naszym mieście codzienność. Dane również to potwierdzają, a w skali kraju wypadamy przeciętnie. ©Dariusz Bloch

  Serwis wykonał pomiary w centrach 17 największych miast w Polsce w godzinach od 6 do 9 oraz od 14 do 17. Wynika z nich, że rano po Bydgoszczy jeździ się całkiem dobrze. W naszym mieście rano pojazdy poruszają się średnio 36 kilometrów na godzinę. W tym względzie ustępujemy jedynie Katowicom i Olsztynowi.

  Z badań wynika, że nieco gorzej prezentujemy się popołudniami. Średnio po centrum Bydgoszczy jeździmy 29 kilometrów na godzinę. W skali kraju to dziewiąte miejsce. Ponownie bezkonkurencyjne są Katowice i Olsztyn. Najwolniej jeździ się natomiast w Krakowie i we Wrocławiu.

  Co na to Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej? Drogowcy również mają swoje dane, a wniosek jest taki sam: popołudniami prędkość pojazdów jest dużo niższa.

  Najlepiej pod względem prędkości wygląda odcinek od skrzyżowania ulic Fordońskiej i Kamiennej do zbiegu Kamiennej i Łęczyckiej. Rano w tym miesiącu pojazdy jeździły tam z prędkością średnio 54 kilometrów na godzinę. Popołudniu było to 49 kilometrów. Przyzwoicie wypadają też odcinki od ronda Toruńskiego do zbiegu Wyszyńskiego iKamiennej. Najwolniej jeździ się od placu Poznańskiego do ronda Toruńskiego.

  Zobacz więcej w serwisie plus.pomorska.pl: Prędkość taka sobie  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  PREMIERY

  SAMOCHODY UŻYWANE

  PRZEPISY

  PORADY

  RAPORTY