We Włocławku nie brakuje chętnych na szkolne obiady. Jeden...

  We Włocławku nie brakuje chętnych na szkolne obiady. Jeden kosztuje 3,5 zł.

  Renata Kudeł

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  W Zespole Szkół nr 3 uczniowie i nauczyciele korzystają z nowo wybudowanej stołówki

  W Zespole Szkół nr 3 uczniowie i nauczyciele korzystają z nowo wybudowanej stołówki ©Wojciech Alabrudziński

  Trzy złote i pięćdziesiąt groszy - tyle kosztuje jeden obiad składający się z zupy, drugiego dania i picia w Zespole Szkół nr 8 na Zawiślu. Wczoraj dzieci zjadły zupkę ogórkową i pieczone udko, plus ziemniaki, surówkę i kompot.
  W Zespole Szkół nr 3 uczniowie i nauczyciele korzystają z nowo wybudowanej stołówki

  W Zespole Szkół nr 3 uczniowie i nauczyciele korzystają z nowo wybudowanej stołówki ©Wojciech Alabrudziński

  - Udaje się nam w tej cenie gotować smacznie i treściwie - mówi Jacek Kazanecki, dyrektor zespołu. W szkole stołówka wydaje dziennie około 250 obiadów dla uczniów. W kuchni przygotowywane jest także całodzienne wyżywienie dla przedszkolaków - bo w skład zespołu wchodzi również przedszkole. W tym przypadku, tak jak w innych przedszkolach, stawka żywieniowa jest wyższa. Zainteresowanie szkolnymi obiadami jest duże. Wielu uczniów jest objętych dożywianiem przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie.

  - W tym roku wprowadziliśmy pewną zmianę - zupa jest wydawana na jednej przerwie międzylekcyjnej, drugie danie - na kolejnej - mówi dyrektor Jacek Kazanecki. - Taki zabieg sprawił, że mniej jedzenia dzieci pozostawiają na talerzach. Widocznie dla niektórych zjedzenie i zupy, i drugiego dania zaraz po sobie, to było zbyt dużo. Wiele żywności wyrzucaliśmy. A przecież nie o to chodzi!

  Dania, które trafiają na szkolną stołówkę, przygotowuje trzyosobowa załoga kuchni. - Panie muszą się mocno napracować, ale jak najbardziej się sprawdzają - mówi Jacek Kazanecki. - Potrawy są doprawione do smaku solą i pieprzem według obowiązujących norm, dzieci chwalą ich smak.

  Zobacz również: W Bydgoszczy znów będą leczyć marihuaną

  W Zespole Szkół nr 3 w nowej, pięknej stołówce, która służy od początku roku szkolnego, obiady je 140 dzieci. Ale kuchnia jest przygotowana nawet na 160. - Mamy nowe, wspaniałe wyposażenie - mówi Katarzyna Migdalska, dyrektorka zespołu.

  Tak jak we wszystkich włocławskich szkołach tzw. wsad do kotła wynosi 3,5 zł. - Naszym dzieciom zasmakowało dosmaczanie ziołami, więc nie wróciliśmy do soli i pieprzu - mówi dyrektorka. Wczoraj na obiad był żurek, kluseczki z serem oraz jabłko.


  Czytaj treści premium w Gazecie Pomorskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Nasze Dobre 2018