Zobacz wideo: Szczepionkę na COVID-19 dostaniemy w pracy? Są nowe informacje!
Centrum Wsparcia dla Osób w Kryzysie powstać ma na Krzywej Górze za kwotę ponad 3 milionów złotych. Przystosowane zostanie do pomocy dla 20 osób. W budynku znajdzie się m. in. izba wytrzeźwień. Przypomnijmy, że izbę wytrzeźwień we Włocławku zlikwidowano w 2013 roku. Od tego czasu osoby będące pod wpływem alkoholu trafiają na szpitalny oddział ratunkowy we Włocławku.
Prezydent Włocławka podpisał umowę na budowę izby wytrzeźwień
Działka, na której stanie Centrum Wsparcia dla Osób w Kryzysie, ma powierzchnię dwóch tysięcy metrów kwadratowych. Postępowanie na opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowych dla wspomnianego zadania w 2020 roku wygrała Pracownia Projektowa Kwadrat.
Natomiast na początku kwietnia 2021 roku zakończono postępowanie przetargowe na realizację inwestycji. Budową obiektu, w którym znajdzie się izba wytrzeźwień, zainteresowanych było 14 firm. Najtańszą ofertę (na kwotę 3 176 448,60 złotych) złożył Zakład remontowo-Budowlany Jan i Cezary Błaszczyk z Włocławka; najdroższą ofertę (wycenioną na 4 470 590,00 złotych) złożyła firma Tar-Bud Jacek Taragoński ze Szpetala Górnego. Za najkorzystniejszą uznano ofertę złożoną przez Przedsiębiorstwo „Przembud”.
- Wykonawcą wyłonionym przez ratusz w trybie przetargu jest Przedsiębiorstwo „Przembud” z Włocławka, które zaproponowało całkowitą cenę oferty brutto wynoszącą 3 215 672,82 zł
– informuje Urząd Miasta Włocławek.
W środę 7 kwietnia prezydent Włocławka Marek Wojtkowski podpisał umowę na realizację inwestycji z włocławską firmą „Przembud”. Budowa nowego ośrodka ma trwać rok.
Jak będzie wyglądała izba wytrzeźwień we Włocławku?
Przy ul. Krzywa Góra we Włocławku powstanie jednokondygnacyjny niepodpiwniczony budynek o konstrukcji tradycyjnej z płaskim dachem. Powierzchnia zabudowy wyniesie 712,54 metrów kwadratowych. Nowy obiekt będzie miał biologiczną oczyszczalnię ścieków z drenażem rozsączającym.
W budynku wydzielone zostaną pomieszczenia administracyjne, strefa przeznaczona na izbę wytrzeźwień oraz strefa działalności wspierającej, w której prowadzone będą zajęcia terapeutyczne. W pobliżu budynku powstaną miejsca postojowe i nasadzenia zieleni. Zanim wykonawca zadania przystąpi do budowy nowego obiektu, będzie musiał przygotować teren pod budowę, czyli między innymi wyburzyć znajdujące się na działce budynki: jeden budynek mieszkalny o powierzchni 48,75 metrów kwadratowych oraz pięć budynków gospodarczych.
Projekt „Budowa i wyposażenie Centrum dla osób w kryzysie” otrzymał dofinansowania (w wysokości 95 procent) ze środków Unii Europejskiej w ramach RPO WK-P.
