Zobacz wideo: Pracodawca będzie mógł sprawdzić trzeźwość pracownika.
Plan zrównoważonego rozwoju publicznego transportu we Włocławku zbiorowego zawiera między innymi ocenę i prognozę potrzeb przewozowych; dane o sieci komunikacyjnej, na której planowane jest wykonywanie przewozów o charakterze użyteczności publicznej; analizę SWOT.
Cele planu transportowego obejmują:
- zaplanowanie sieci komunikacyjnej, na której będą realizowane przewozy o charakterze użyteczności publicznej;
- zidentyfikowanie potrzeb przewozowych;
- określenie zasad finansowania usług przewozowych;
- określenie preferencji dotyczących wyboru rodzaju środków transportu;
- ustalenie zasad organizacji rynku przewozów;
- określenie standardów usług przewozowych użyteczności publicznej;
- organizację systemu informacji dla pasażerów.
Gdzie można zapoznać się z dokumentacją dotyczącą rozwoju transportu we Włocławku?
Z dokumentacją można zapoznać się na stronie internetowej poświęconej konsultacjom, w Biuletynie Informacji Publicznej UM Włocławek. Dokumentacja dostępna jest do wglądu także w Urzędzie Miasta Włocławek przy ul. 3 Maja (pok. 2) w godzinach urzędowania.
- Z uwagi na obostrzenia związane z działaniami mającymi na celu powstrzymanie rozprzestrzeniania się ryzyka zakażenia wirusem SARS-CoV-2, wywołującym chorobę COVID-19, osoby chcące zapoznać się z opracowywanym projektem będą mogły to zrobić po uprzednim umówieniu wizyty po nr telefonów: (54) 414 4185, (54) 414 4121
– informuje Urząd Miasta Włocławek.
Do kiedy włocławianie mogą wysyłać uwagi i wnioski dotyczące projektu?
Opinie dotyczące preferencji transportowych mieszkańcy Włocławka mogą przekazać w ankiecie konsultacyjnej. Można w niej także zasygnalizować główne potrzeby i problemy w zakresie transportu publicznego. Ankietę można wypełnić elektronicznie na stronie wloclawek.konsultacjejst.pl. Dostępna będzie do 21 maja do godziny 23:59. W ankiecie zamieszczono pięć pytań zamkniętych:
- Jaki środek transportu jest Pani/Pana najczęstszym środkiem transportu w codziennych podróżach?
- Jak często korzysta Pani/Pan z komunikacji zbiorowej w ciągu tygodnia?
- Jaki jest najczęstszy cel Pani/Pana codziennych podróży?
- Czy jest Pani/Pan za rozwojem transportu zbiorowego w kierunku elektromobilności i zasilania pojazdów wodorem?
- Czy jest Pani/Pan za utworzeniem większej ilości przystanków „na żądanie”, umożliwiających wejście/wyjście z pojazdu między obecnymi „tradycyjnymi” przystankami?
W ankiecie jest także miejsce na zamieszczenie własnych uwag do projektu. Uwagi i opinie, w formie pisemnej, można także wysłać na adres” Urząd Miasta Włocławek Wydział Dróg, Transportu Zbiorowego i Energii, ul. 3 Maja 22, 87-800 Włocławek lub przekazać telefonicznie dzwoniąc na numer 54 414-41-85. Opinie w tej formie także przyjmowane są do 21 maja.
- Zebrane opinie włocławian wskażą zmiany i usprawnienia, w tym inwestycje transportowe, które ich zdaniem poprawią poruszanie się po terenie naszego miasta i całej aglomeracji – informuje Urząd Miasta Włocławek.
Transport publiczny we Włocławku w liczbach
Według stanu na dzień 1 marca 2021 roku, we Włocławku funkcjonowało 26 linii autobusowych komunikacji miejskiej. Dodatkowo, w czasie wakacji funkcjonują dwie linie sezonowe. MPK wykorzystywało 65 autobusów, w tym 3 elektryczne. W planach na 2022 rok jest zakup 13 autobusów elektrycznych i 3 zasilanych wodorem. Więcej informacji na temat komunikacji miejskiej we Włocławku zamieściliśmy w galerii:
