MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Więcej kultury dzięki nowej auli

Joanna Lewandowska
W budynku liceum praca wre. Jedna ekipa remontowa ociepla gmach, a druga buduje nową aulę i sale lekcyjne.

Ponad 1,3 mln złotych kosztować będzie budowa piętra nad łącznikiem, ale choć koszt tej inwestycji jest bardzo duży, jej przeprowadzenie było konieczne. _- Nie mieliśmy _auli z prawdziwego zdarzenia zaczynało nam także brakować sal lekcyjnych - mówi Marek Furmański, dyrektor placówki.

Gdy uczniowie, wrócą po wakacjach do szkoły, będą mile zaskoczeni. Do swojej dyspozycji dostaną dużą salę, w której odbywać się mają różne szkolne uroczystości. Apele i wystąpienia licealistów, zyskają godną oprawę, bo w nowym roku szkolnym będą organizowane w nowiutkiej i nowoczesnej auli, a nie jak do tej pory w zniszczonej zajęciami wychowania fizycznego hali sportowej. Na piętrze łącznika powstanie nie tylko aula, ale także dwie pracownie dydaktyczne ze wspólnym zapleczem na pomoce naukowe i duży, przestronny pokój nauczycielski.

Ładniej wyglądać będzie jednak nie tylko nowo postawiony obiekt, ale cały budynek liceum. W połowie sierpnia zakończy bowiem pracę nad ociepleniem zewnętrznej elewacji ekipa remontowa. Całkowity koszt docieplenia budynku wyniesie 350 tys. zł. Szkole udało się pozyskać na ten cel 250 tys. zł z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Pozostałe pieniądze na remont pochodzą ze sprzedaży starego budynku po byłym internacie, który był własnością liceum.

- _Cieszymy się, że wreszcie uda nam się zakończyć rozpoczęte we wrześniu ubiegłego roku prace, bo niebawem _będziemy świętować rocznicę dziewięćdziesięciolecia istnienia szkoły - mówi Marek Furmański. Liceum, w którym uczy się 650 uczniów, jest największym w powiecie lipnowskim. Rocznica powstania placówki przypada na październik. Jeśli więc wszystko pójdzie zgodnie z planem, absolwenci, którzy odwiedzą szkołę w jej 90-lecie, będą mile zaskoczeni wyglądem placówki.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska