Wyniki 8. kolejki 5. ligi kujawsko-pomorskiej [grupa 1]

S-G
Polonia Bydgoszcz - Sokół Radomin
Polonia Bydgoszcz - Sokół Radomin Tomasz Czachorowski
W pierwszych sobotnich spotkaniach, rozpoczętych przed południem padły tylko 2 bramki. Mustang uporał się u siebie z Torem, mijając, w tabeli, zespół z Laskowic, a beniaminek z Ciechocina uległ wiceliderowi z Grudziądza.

W meczu kolejki, Polonia wygrała z Sokołem, a dotychczasowa "Czerwona Latarnia", Flisak odniósł pierwsze zwycięstwo w sezonie, nad Wdą II/Strażakiem. Gola dla gospodarzy strzelił grający trener, Kamil Kontowicz. Nadal w odwrocie jest serocki zespół. Tym razem Pomorzanin uległ (na własnym boisku), wysoko, Gryfowi i zamyka tabelę 5. ligi. Walcząca o awans do 4. ligi, Wisła wygrała z beniaminkiem, w Łochowie, a strzelcem meczu był Michał Horna, zdobywca 3 bramek. W Radzynie Chełmińskim, tym razem nie padła żadna bramka. Wreszcie w Chełmży, lider pokonał Czarnych. W tym meczu, 3 trafienia zanotował Daniel Stolkowski, strzelec 3 goli, a kolejne dwa dołożyli bracia: Łukasz i Patryk.

Wyniki 8. kolejki

KP Polonia - Sokół 3:0 (1:0), Januszewski 2 (65, 78), Koźbiał (37).
POLONIA: Świetlik - Sarnowski, Błaszkiewicz ż, Wolski, Grodzki ż - M. Dahlke, Koźbiał (65. Ł. Retlewski), Sawicki, Januszewski (85. Kreft), Wrzos (65. Pocialik) - Laskowski (75. Smerliński).
SOKÓŁ: Orzechowski - Raczkowski, M. Słowik (55. P. Jachowski), K. Marcinkowski (30. P. Marcinkowski), M. Piotrowski - Szyjkowski ż, Muchewicz (70. Belczyński), Stefański (70. Weretycki), Bruzdewicz - Czajkowski, W. Jachowski.

Sobotni mecz sąsiadów w tabeli zakończył się wygraną polonistów. Nie było to porywające widowisko, oto raka 5-ligowa kopanina.

Pierwsze minuty spotkania były bardzo wyrównane, a oba zespoły stworzyły kilka groźnych okazji. W 30 minucie obrońca gości, K. Marcinkowski doznał kontuzji (zastąpił go brat, P.. Marcinkowski) i od tego momentu zarysowała się nieznaczna przewaga miejscowych. W 37 minucie Laskowski idealnie "obsłużył" Koźbiała i było 1:0.

Wyniki 8. kolejki 5 ligi, grupa 1

Początek drugiej połowy, to gra przeważnie w środku pola. W 55 minucie kontuzji doznał M. Słowik, grający prezes Sokoła i trzeba było przeformować obronę. Niestety, nie wszyscy zawodnicy z Radomina radzili sobie na swoich nowych pozycjach i w 65 minucie po zagraniu M. Dahlke, Januszewski podwyższył. Później do głosu doszli przyjezdni, stwarzając idealne okazje, jednak ani Belczyński, ani Bruzdewicz nie zdołali pokonać bydgoskiego bramkarza. W 78 minucie sztuki tej dokonał polonista Januszewski, ustalając wynik spotkania.

- W końcu udało nam się wygrać na własnym boisku, po dobrej grze. Przy większym szczęściu mogliśmy strzelić 2-3 gole więcej, jednak bramkarz Sokoła spisywał się bez zarzutu, ocenił Włodzimierz Korecki, trener bydgoszczan. - Gdyby nie kontuzje środkowych obrońców i wykorzystane przez nas okazje, końcowy rezultat mógł być inny. Tym razem zagraliśmy słabsze spotkanie, mówił Mariusz Słowik, prezes Sokoła.

Mustang - Tor 1:0 (0:0), Dudek (70).
Iskra - Olimpia II 0:1 (0:1), Zastawny (47. wolny).
Flisak - Wda II/Strażak 1:0 (0:0), K. Kontowicz (53).
Pomorzanin - Gryf 0:5 (0:3), Sitarek 2 (43, 64), Krężel (25), Woźniak (45), K. Bogdziński (62).
Radzynianka - Drwęca 0:0.
Łochowo - Wisła 1:3 (1:1), B. Sikora (42. karny) - M. Horna 3 (22, 59, 80).
Legia - Czarni N. 5:3 (3:1), Stolkowski 3 (6. karny, 38, 43. karny), Ł. Smolarz (62), P. Smolarz (82) - Ł. Bzdawka 2 (45, 90), K. Wisiorek (88. karny).