Wyraźne zwycięstwo Unii. Janikowianie pokonali Kluczevię

Daniel Ludwiński
Przemysław Powała
Nie było niespodzianki w meczu Unii Janikowo z Kluczevią Stargard. Miejscowi prowadzili nawet trzema bramkami, by ostatecznie wygrać 3:1.

Goście ze Stargardu to ligowy outsider - wprawdzie formalnie zajmują przedostatnie miejsce w tabeli, ale na koncie mają mniej punktów nawet od zamykającej klasyfikację i wycofanej po rundzie jesiennej Elany Toruń. Kluczevia pogodziła się już ze spadkiem i w Janikowie nie miała zbyt wiele do powiedzenia.

Polecamy

Na pierwszego gola trzeba było jednak poczekać niemal do końca pierwszej połowy, gdy w 43. minucie bramkę zdobył Jędrzej Kujawa. Wkrótce po wznowieniu gry Unia zadała dwa kolejne ciosy, który zapewniły jej zdobycie trzech punktów - najpierw trafił Przemysław Kędziora, a zaledwie dwie minuty później Damian Ciechanowski. Po 53. minutach było już 3:0 i mecz był rozstrzygnięty.

Kluczevia zdobyła jeszcze honorową bramkę, ale nie zmieniła już ona zbyt wiele. Po tej wygranej Unia zajmuje czwarte miejsce w tabeli ze stratą zaledwie punktu do Sokoła Kleczew, który w sobotę tylko zremisował.

Unia Janikowo - Kluczevia Stargard 3:1 (1:0)