Zawisza Bydgoszcz zremisował z Arką. Sędzia nie uznał prawidłowo zdobytego gola [zdjęcia, wideo]

(emka)
Zbigniew Boniek o meczu na Twitterze.
Niebiesko-czarni stracili pierwsze punkty w rundzie wiosennej na swoim boisku. Po słabym meczu bydgoszczanie zremisowali bezbramkowo z rywalem z Gdyni.

Kibice na meczu Zawisza Bydgoszcz - Arka Gdynia [zdjęcia]

W dwóch pierwszych, wiosennych spotkaniach u siebie Zawisza imponował skutecznością. Najpierw bydgoszczanie pokonali 3:1 Sandecję Nowy Sącz, a później rozbili 5:1 Miedź Legnica. Kibice niebiesko-czarnych liczyli więc, że w meczu z Arką ich ulubieńcy pójdą za ciosem i dopiszą sobie kolejny komplet punktów. Niestety, w sobotę już tak dobrze nie było i spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

A początek zawodów był bardzo obiecujący dla Zawiszy, który zdecydowanie dominował na boisku. I gdyby nie fatalne pomyłki sędziego Krzysztofa Jakubika z Siedlec gospodarze po kwadransie gry powinni prowadzić 2:0. W 8 min. gola dla miejscowych zdobył Daniel Mąka, lecz arbiter dopatrzył się spalonego. Tymczasem w momencie podania od Kamila Drygasa bydgoski pomocnik stał... dobry metr za obrońcami Arki. Siedem minut później w polu karnym gości sfaulowany został Jakub Wójcicki, lecz gwizdek arbitra milczał.

Link do zapisu relacji na żywo: Zawisza Bydgoszcz - Arka Gdynia na żywo

Po dobrym i ciekawym początku mecz stracił na atrakcyjności. Przez długie minuty z boiska wiało nudą, a piłkarze obu ekip prześcigali się w nieudanych zagraniach. Najlepszą okazję do zdobycia gola zmarnował Mąka, który w 62 minucie fatalnie spudłował z dwóch metrów. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem. Zawisza nie wykorzystał więc szansy, by - co najmniej na kilkadziesiąt minut - zająć fotel lidera tabeli I ligi. Wielka szkoda zmarnowanej okazji.

Zawisza Bydgoszcz - Arka Gdynia 0:0
ZAWISZA (trener Jurij Szatałow): Kaczmarek - Płonka, Nawotczyński, Skrzyński, Petasz - Hermes, Drygas - Ostalczyk (57. Ziajka), Mąka (67. Nather), Masłowski (89. Geworgjan) - Wójcicki.
Ławka rezerwowych: Witan, Popek, Nather, Strąk, Geworgjan, Ziajka, Ciechanowski.
Żółte kartki: Masłowski, Skrzyński, Hermes

ARKA (trener Paweł Sikora): Miszczuk - Brodziński, Jarzębowski, Tomasik, Kubowicz - Pruchnik, Rzuchowski (62. Szwoch) - Radzewicz, Kuklis (75. Zwoliński), Grzelak (68. Surdykowski) - da Silva.
Ławka rezerwowych: Szlaga, Brzuzy, Dettlaff, Sobieraj, Szwoch, Surdykowski, Zwoliński.
Żółte kartki: Rzuchowski, Kubowicz, Szwoch