Zawisza zremisował w Łodzi i stracił pierwsze punkty na wyjeździe

(emka)
Zawisza Bydgoszcz stracił w Łodzi kolejne dwa punkty.
Zawisza Bydgoszcz stracił w Łodzi kolejne dwa punkty. Fot. Andrzej Muszyński
Kolejne dwa punkty stracili w sobotę podopieczni Jurija Szatałowa. Zawisza tylko bowiem zremisował 1:1 ze słabiutkim Łódzkim Klubem Sportowym.

Po niespodziewanym, środowym remisie na własnym boisku z Dolcanem Ząbki zespół Zawiszy pojechał do Łodzi po komplet punktów. Bydgoszczaniem przed sobotnim meczem mieli bowiem na koncie aż 15 punktów więcej od rywala i byli zdecydowanym faworytem spotkania.

Niestety, Zawisza tylko zremisował i stracił pierwsze w tym sezonie punkty na wyjeździe. Wcześniej ekipa Jurija Szatałowa pokonała bowiem po 5:0 Sandecjęi Stomil oraz 2:1 Miedź.

Zapis relacji na żywo kliknij tutaj

Sobotni mecz znakomicie ułożył się dla ŁKS-u. Już w 4. minucie gospodarze objęli prowadzenie. Ładną akcję lewą stroną przeprowadził Stąporskiego, który wpadł w pole karne Zawiszy, minął Witana i strzałem w długi róg wpakował piłkę do siatki.

Po stracie gola na boisku niepodzielnie panowali bydgoszczanie, ale grali niedokładnie i nieskutecznie. Goście wyrównali dopiero w 61. minucie. Zawistowski dośrodkował idealnie na głowę Kopacza, który nie dał szans Wyparle. Później obie jedenastki miały jeszcze okazję do zdobycia bramki, ale mecz przyjaźni zakończył się remisem.

Najlepsze artykuły za jednym kliknięciem. Zarejestruj się w systemie PIANO już dziś!

Łódzki KS - Zawisza Bydgoszcz 1:1 (1:0)

ŁKS (trener Marek Chojnacki): Wyparło - Borsukow, Brud, Gieraga, Żółtowski - K. Kaczmarek (75. Cyzio), P. Kaczmarek, Pawlak, Sasin, Stąporski (60. A. Papikjan)- Kubicki (67. Sarafiński).

Ławka rezerwowych: Olszewski, Cyzio, A. Papikjan, W. Papikjan, Sarafiński, Szyc, Więzik.

Żółte kartki: Stąporski, Kubicki

ZAWISZA (trener Jurij Szatałow): Witan - Stefańczyk, Kopacz, Skrzyński, Jankowski - Drygas, Zawistowski - Błąd (70. Wójcicki), Masłowski (55. Geworgjan), D. Mąka - Abbott (59. Chałas).

Ławka rezerwowych: Kaczmarek, Hermes, Ostalczyk, Chałas, Wójcicki, M. Mąka, Geworgjan.

Żółte kartki: Jankowski, Drygas, Stefańczyk