Konferencja, której tematem będzie “Zielony Ład w sadownictwie” rozpocznie się 11 lutego 2022 r. o godz. 10 w trybie online.
Polskie odmiany jabłek i ich zastosowanie
Europejski Zielony Ład to może być duże wyzwanie dla sadowników
- Europejski Zielony Ład może być znacznie większym wyzwaniem dla sadowników niż na przykład dla producentów zbóż - mówi Małgorzata Kołacz, główny specjalista ds. sadownictwa i ochrony roślin z KPODR w Minikowie. - Chodzi przede wszystkim o środki ochrony roślin, których stosowanie trzeba będzie w znacznym stopniu ograniczać.
Dodaje, że firmy pracują nad tworzeniem nowych preparatów, biologicznych. Już dziś pewne jest, że ich stosowanie znacząco podniesie koszty produkcji.
Biologicznych środków ochrony roślin jest wciąż mało
Podobnego zdania jest także prof. dr hab. Marek Mrówczyński z Instytutu Ochrony Roślin – PIB w Poznaniu, który podkreśla, że na razie na naszym rynku preparatów biologicznych jest bardzo mało.
Zatem sadownicy mogą stanąć przed ogromnym problemem. Bo - jak zauważa Małgorzata Kołacz - z jednej strony będą się zmagać z ograniczeniami dotyczącymi stosowania środków ochrony roślin, z drugiej będą starali się spełnić duże oczekiwania odbiorców.
To też może Cię zainteresować
Podczas konferencji będzie mowa m.in. o wymogach Europejskiego Zielonego Ładu w sadownictwie, ochronie roślin sadowniczych przed szkodnikami i chorobami, problemach w ochronie sadów ziarnkowych i pestkowych przed chorobami oraz o nowoczesnym odżywianiu roślin sadowniczych.
Konferencja odbędzie się w trybie online. Rejestracja na stronie internetowej: www.kpodr.pl
Kontakt do organizatora konferencji: Małgorzata Kołacz, KPODR w Minikowie; e-mail: [email protected]
