Dotychczas mieszkania z podjazdami umożliwiającymi wjazd i wyjazd osobom poruszającym się na wózkach, budowały we Włocławku głównie spółdzielnie mieszkaniowe. Pod koniec września takie lokale odda do użytku Urząd Miasta w trzech budynkach socjalnych przy ulicy Ptasiej. Podjazdy dla niepełnosprawnych wybudowano przy 10. jednopokojowych mieszkaniach o powierzchni od 16 do 20 metrów kwadratowych.
Urząd Miasta podpisał także porozumienie z włocławskim Towarzystwem Budownictwa Społecznego w sprawie budowy
mieszkań przystosowanych
do potrzeb osób poruszających się na wózkach. Anna Nowak, pełnomocnik prezydenta miasta do spraw osób niepełnosprawnych, wystąpiła także z apelem o przychylność dla tej grupy mieszkańców do włocławskich spółdzielni mieszkaniowych. Chodzi nie tylko o zgodę na budowę podjazdów, ale także zamianę mieszkań - z piętra na parter.
W najbliższym czasie wykonane zostaną we Włocławku kolejne inwestycje, podejmowane w celu likwidacji barier architektonicznych. Pochylnię zewnętrzną chce wybudować Miejski Zespół Opieki Zdrowotnej w przychodni przy ulicy Mickiewicza, gdzie prowadzona jest rehabilitacja. W tym budynku przebudowana zostanie także toaleta.
Również pływalnia
"Delfin" ma być zmodernizowana pod kątem potrzeb niepełnosprawnych. Magistrat stara się o pieniądze na zakup windy, dowożącej do basenu. Także kilka włocławskich szkół i przedszkoli zostanie dostosowanych do potrzeb dzieci i młodzieży na wózkach. Budowa podjazdów, przebudowa wejść i łazienek planowana jest m.in. w Zespole Szkół nr 3, Zespole Szkół nr 5, Zespole Szkół Chemicznych, Szkole Podstawowej nr 20 i Przedszkolu Publicznym nr 36 przy Wyspiańskiego.
**
