ZOOLeszcz GKM Grudziądz stoczył dwa mecze w Częstochowie, ale wraca bez punktów

Do połowy meczu ZOOLeszcz GKM stawiał twardy opór Włókniarzowi i walczył o zwycięstwo, ale w drugiej połowie starcia w Częstochowie dominowali już gospodarze.

• Kevin Małkiewicz 1 (1,0,-)

Grudziądzanie, choć wciąż bez kontuzjowanego Jasona Doyle, nie zamierzali łatwo oddać pola Włókniarzowi, który dopiero we wtorek wygrał pierwszy mecz w sezonie. Pięć punktów w trzech pierwszych wyścigach zdobył Max Fricke, starcie juniorów wygrał Kacper Łobodziński i to goście prowadzili po pierwszej serii 13:11, a mogło być jeszcze lepiej, bo Fricke i Jaimon Lidsey prowadzenie tracili na dystansie.

Włókniarz prowadzenie odzyskał dopiero po podwójnym zwycięstwie w biegu 7. Wcześniej piękną jazdą popisał się Lidsey, który na dystansie pokonał Kacpra Worynę. Grudziądzanie dobrze startowali, ale nie zawsze potrafili obronić dobre pozycje. Kiepsko radził sobie w Częstochowie Wadim Tarasienko, który w biegu 9. na ostatnim okrążeniu oddał punkt Drabikowi i gospodarze podwoili swoją przewagę. W 10. wyścigu pięknie wystartował z kolei Łobodziński, ale na trasie nie dały rady odeprzeć ataków Woryny i Hansena.

GKM zaczął tracić siły, a Włókniarz zaliczył serię wygranych wyścigów. Najcenniejszy sukces odnieśli w biegu 11., gdy Mads Hansen niespodziewanie pokonał najmocniejszą parę GKM Fricke - Lidsey.