Artego Bydgoszcz ciągle zwycięskie! Pokonały Basket 90 Gdynia [zdjęcia]

Tomasz Froehlke
Bernice Mosby znów zagrała bardzo skutecznie. Z lewej Jelena Skerovic, z tyłu Dominika Miłoszewska, po prawej Carolyn Swords Filip Kowalkowski
Artego Bydgoszcz pokonało Basket 90 Gdynia w zaległym meczu Basket Ligi Kobiet i już puka do ścisłej czołówki w tabeli.

Artego Bydgoszcz - Basket 90 Gdynia 81:64 (24:18, 23:15, 16:18, 18:13)
ARTEGO: Stallworth 20, Międzik 17 (3), Reid 14 (14 (2), Mosby 17, Suknarowska 4 oraz Koc 5, Rooney 4, Szczechowiak 0, Niedżwiedzka 0, Szybała 0, Kuczyńska 0, Niedziółka 0.
BASKET: Montgomery 20 (1), Swords 14, Jakubiuk 8, Skerovic 4, Miłoszewska 3 oraz Rembiszewska 8, Podgórna 3 (1), Grigalauskyte 2, Puss 2, Kotnis 0
.

Bydgoszczanki konsekwentnie odrabiają to, co straciły w nieudanej pierwszej rundzie sezonu. W tym roku rozegrały już trzy mecze i w żadnym z nich nie schodziły pokonane. Niektóre zawodniczki wyleczyły kontuzje, a nowo pozykana Bernica Mosby może być rewelają ligi. Ma bardzo dobry rzut w półdystansu, jest silna, co stanowi dobre uzupełnienie pod koszem dla Deneshy Stallworth.

W 1. kwarcie Artego popełniło jeden faul, jedną stratę i trafiło aż 11 z 18 rzutów z gry. Ale Basket - choć był mniej skuteczny - nie odstawał od bydgoszczanek. Problem stanowiło zatrzymanie wysokiej i rosłej Carolyne Swords oraz ruchliwej i skutecznej Renee Montgomery, mimo że była pilnowana przez Katarzynę Suknarowską, a potem przez Erin Rooney.

Gdy w 2. kwarcie Amalia Rembiszewska trafił z półdystansu było tylko 30:28. Ale potem zaczął się „odjazd” Artego. 9 pkt. w tej kwarcie zdobyła Mosby, 6 pkt. Stallworth i 5 pkt. Elżbieta Międzik. Szybko zrobiło się 41:29 i 47:33.

Gdy po przerwie zaczęło się od dwóch skutecznych akcji Artego (Stallworth, Mosby) i prowadzenia 51:33 Basket ustawił w obronie strefę. Z,nią Artego miało trochę problemów. Tym bardziej, że szalała Montgomery, a bydgoszczanki popełniły kilka niepotrzebnych strat. Od stanu 53:35, zrobiło się 53:39, ale za 3 pkt. trafiła niezawodna Międzik. Wiadomo, na obronę strefową najlepszą receptą są rzuty w dystansu. Ale i tak w tej kwarcie udało się Basketowi zmniejszyć przewagę do 12 pkt. (51:63).

Jak się okazało, tylko na chwilę. Artego od początku czwartej kwarty rządziło na parkiecie. Dwa rzuty Martyny Koc, jedna „trójka” Międzik dały prowadzenie 72:54. Dwie kolejne akcje Maurity Reid odebrały ochotę do walki gdyniankom.

Po tym zwycięstwie Artego zajmuje piąte miejsce w tabeli BLK, a teraz czeka je dłuższa przerwa. Kolejny mecz miały rozegrać 4 lutego w Łodzi, ale będzie przełożony na późniejszy termin. A w ten weekend są rozgrywki finałowe Pucharu Polski w Krakowie, w którym nie startują.