Axel zniszczył wybrzeże. Co nas czeka? [PROGNOZA]

  Axel zniszczył wybrzeże. Co nas czeka? [PROGNOZA]

  Jakub Roszkowski

  Aktualizacja:

  Głos Koszaliński

  Axel zniszczył wybrzeże. Co nas czeka? [PROGNOZA]
  1/4

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Jakub Roszkowski

  Niż o imieniu Axel i związany z nim potężny wiatr z północnego wschodu pokazał siłę. Największe zniszczenia są na wybrzeżu powiatu koszalińskiego. Wylała też rzeka Czerwona.
  Dopiero w piątek rano wiatr ucichł na tyle, że można było zacząć liczyć straty. A te są spore. Jak duże, jeszcze nie wiadomo, ale szacuje się, że będą to setki tysięcy złotych.

  - Choć gdyby nie wrota sztormowe na Kanale Jamneńskim w Mielnie, mówilibyśmy raczej o milionach złotych strat. I z całą pewnością mogę stwierdzić, że gdyby nie te wrota, zalana byłaby nawet jedna trzecia Mielna - mówi Stanisław Cygiel, p.o. dyrektora Zachodniopomorskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych w Szczecinie.

  Wtóruje mu jego zastępca Mieszko Kowalczyk.

  - Mamy początek roku, nie skończył się nawet pierwszy tydzień, a już dwa razy wrota uratowały w 2017 roku region przed powodzią: podczas orkanu Barbara i teraz, podczas Axela. Koszt budowy tych wrót wyniósł 5 milionów złotych. Te pieniądze już się zwróciły - zapewniają obaj dyrektorzy.

  Potężna wichura spowodowała tzw. cofkę na rzekach i w portach. Przerwany został wał na rzece Czerwonej niedaleko Tymienia. Tam jednak już od piątku pracowały ekipy naprawcze. Zalało tylko pola.  1 3 »

  Czytaj treści premium w Gazecie Pomorskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  To warto zobaczyć

  Wideo