BKS Visła Proline Bydgoszcz lepszy od młodzieży ze Spały. Jest drugie zwycięstwo

Dariusz Knopik
Bydgoscy siatkarze mogą cieszyć się z drugiego zwycięstwa w sezonie
Bydgoscy siatkarze mogą cieszyć się z drugiego zwycięstwa w sezonie Dariusz Bloch
W czwartej kolejce Tauron I Ligi siatkarzy BKS Visła Proline Bydgoszcz wygrał na wyjeździe z SMS Spała 3:0. To drugie zwycięstwo w sezonie bydgoszczan.

SMS SPAŁA - BKS VISŁA PROLINE BYDGOSZCZ 0:3
Sety: 25:27, 13:25, 20:25
SMS: Kubicki 2, Szymendera 4, Majchrzak 5, Nowik 10, Śliwka 15, Kufka 1, Hawryluk (libero), Serafin 0, Nowak 1, Olszewski 1, Peryt 2, Zawadzki 1.
BKS: Gutkowski 10, Radziwon 5, Wierzbicki 23, Galabov 9, Kowalski 7, Masny 0, Bonisławski (libero) oraz Kwasigorch 0, Sternik 0.

Bydgoszczanie rozgrywali dopiero drugi mecz, bo dwa pierwsze spotkania przełożyli. Przypomnijmy, że na inaugurację pokonali BBTS Bielsko-Biała 3:2. Ich drugim rywalem była młodzież z SMS Spała. To zespół oparty na drużynie, która jest mistrzem świata do lat 19. W poprzednich meczach SMS potrafił urwać po secie MKS Będzin i zespołowi z Bielska-Białej, a więc drużynom, które podobnie jak bydgoszczanie są typowane jako faworyci do wywalczenia awansu do Plus Ligi.

- Pierwszy set był bardzo wyrównany, ale to my musieliśmy gonić wynik - przyznał Marcin Ogonowski, trener bydgoszczan. - Graliśmy trochę "elektrycznie", a młodzieży wszystko wychodziło. Doprowadziliśmy do gry na przewagi, a wtedy górę wzięło nasze doświadczenie. Drugi set był bez historii, pod nasze dyktando. W trzeciej partii była bardziej wyrównana walka, ale to my kontrolowaliśmy, to co działo się na parkiecie. W sumie zasłużone zwycięstwo - podsumował szkoleniowiec.

POLECAMY

Bydgoszczanie po tej wygranej są na ósmym miejscu w tabeli. W następnym meczu rozgrywanym w sobotę 16 października podejmą Mickiewicza Kluczbork.