Twórcy festiwalu filmowego Camerimage zdradzają kolejne atrakcje imprezy, która w tym roku będzie trwała w Bydgoszczy między 12 a 19 listopada.
To prawdziwa gratka dla fanów wyjątkowej twórczości Davida Cronenberga, wybitnego kanadyjskiego reżysera, który ma koncie takie filmy, jak choćby "Historia przemocy", "eXistenZ", "Wideodrom", "Mucha".
Jego filmy zawsze prowokują, intrygują, mają niezwykłą formę.
Wystawa „David Cronenberg: Evolution”, stworzona przez kuratorów z Toronto International Film Festival, a w Polsce zrealizowana przez organizatorów Camerimage oraz przez Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu, to niezwykła, pokazana dotychczas tylko kilkukrotnie na świecie, kolekcja artefaktów, rekwizytów, fragmentów scenografii i filmów, podsumowująca dorobek jednego z najwybitniejszych współczesnych reżyserów, jakim jest bez wątpienia David Cronenberg.
Otwarcie wystawy już 14 listopada w CSW Znaki Czasu w Toruniu w ramach trwającego w Bydgoszczy festiwalu Camerimage.
Ekspozycję będzie można oglądać do 26 marca 2017 roku.
Wideo: Prognoza pogody
źródło: TVN Meteo Active