Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Chcą zwrócić uwagę na los zwierząt hodowlanych. W środę przyjadą do Torunia

Joanna Maciejewska
Joanna Maciejewska
Objazdową akcję uliczną "Klatka po klatce" zorganizowano w różnych miastach Polski - m.in. w Poznaniu i Gdańsku. Na środę 26 czerwca manifestację zaplanowano w Toruniu
Objazdową akcję uliczną "Klatka po klatce" zorganizowano w różnych miastach Polski - m.in. w Poznaniu i Gdańsku. Na środę 26 czerwca manifestację zaplanowano w Toruniu Karol Makurat
Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt Viva! organizuje w tym roku trzecią odsłonę objazdowej akcji ulicznej „Klatka po klatce”, w ramach kampanii Stopklatka. Chcą zwrócić uwagę na współczesny proces chowu kur na mięso. W środę 26 czerwca pojawią się w Toruniu.

W tym roku, w ramach akcji „Klatka po klatce” Fundacja odwiedziła między innymi Słupsk, Gdańsk, Szczecin czy Poznań. Celem akcji jest zwrócenie uwagi przechodniów na los zwierząt i uświadomienie z czym wiąże się produkcja mięsa. Na celu ma także zachęcanie do weganizmu. − W ramach kampanii zapraszamy na objazdową akcję „Klatka po klatce”, która w swojej trzeciej odsłonie przybliży mieszkańcom różnych miast współczesny proces hodowli kur − mówi Łukasz Musiał, koordynator projektu.
Akcja „Klatka po klatce” odbędzie się w Toruniu w środę 26 czerwca o godzinie 17:30 przy pomniku Mikołaja Kopernika na Rynku Staromiejskim. Osoby trzymające plansze będą zwracać uwagę przechodniów na los kur hodowanych na mięso. Organizatorzy zapraszają chętne osoby do przyjścia i stanięcia z jedną z plansz. Będą na nich znajdować się filmowe klatki pokazujące krok po kroku etapy hodowli brojlerów - od wylęgu piskląt, przez życie w hali, po śmierć w rzeźni.
Mieszkańcy Torunia "sadzą" drzewa za pomocą aplikacji
Jak podaje Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt Viva!, każdego roku w Polsce zabija się ponad miliard kur, z których większość hoduje się w sposób przemysłowy. W 2017 roku w Polsce zabito ponad 1 mld 112 mln kur.
− Kury to inteligentne ptaki, które przekazują sobie wiedzę z pokolenia na pokolenie. Przykładowo, matki uczą pisklęta unikania ziaren mogących im zaszkodzić. Mają też złożony system komunikacji, składający się z różnych dźwięków i odgłosów alarmowych ostrzegających przed zagrożeniem. Matki są bardzo przywiązane do swoich młodych, okazują im wsparcie i bronią przed drapieżnikami. Umieją wysoko skakać i biegać z prędkością ponad dziesięciu kilometrów na godzinę. Niestety większość z nich jest przetrzymywana w halach i klatkach, w których ledwo mogą się poruszać − dodaje Łukasz Musiał.

Agro Pomorska - odcinek 64.

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska