Delecta Bydgoszcz pokonała Indykpol AZS Olsztyn. Było nerwowo [zdjęcia]

(STYK)
Delecta Bydgoszcz pokonała Indykpol AZS Olsztyn.
Delecta Bydgoszcz pokonała Indykpol AZS Olsztyn. Jarosław Pruss
Delecta Bydgoszcz pokonała dziś we własnej hali Indykpol AZS Olsztyn. Goście jednak nie byli "kopciuszkiem". Wygrali pierwszego seta i byli bliscy wygrania także drugiej partii.

Delecta Bydgoszcz-AZS Olsztyn

Zespół z Bydgoszczy wydawał się zdecydowanym faworytem dzisiejszego meczu. Siatkarze z Olsztyna jednak nie przyjechali do "Łuczniczki" na wycieczkę. Świetnie rozpoczęli mecz i na pierwszej przerwie technicznej prowadzili 8:2. Później zespół Delecty próbował odrabiać straty, ale ostatecznie przegrał inauguracyjną partię 20:25. O zwycięstwie Indykpolu AZS zadecydowało lepsze przyjęcie oraz skuteczniejsza gra blokiem. Blokiem podopieczni Radosława Panasa zdobyli 5 punktów, przy żadnym gospodarzy.

Zobacz koniecznie: Po raz 52. wybieramy najpopularniejszego sportowca Kujaw i Pomorza. Każdy może zgłosić swojego kandydata

W drugim secie olsztynianie znów byli blisko wygranej. Często byli na prowadzeniu i mieli nawet piłkę setową. Od stanu 25:25, punktowała już tylko Delecta. Bowiem skutecznym atakiem popisał się Konarski, a chwilę później pomylił się Sobala.

W kolejnych partiach ekipa z Bydgoszczy pewnie zwyciężała. W trzeciej odsłonie ich wygrana mogłaby być znacznie wyższa, ale po zdobyciu 24 punktu, podopieczni Makowskiego sprawiali wrażenie nieco zdekoncentrowanych.

Szersza relacja w czwartkowej "Gazecie Pomorskiej".

Delecta Bydgoszcz - Indykpol AZS Olsztyn 3:1 (20:25, 27:25, 25:19, 25:19)
DELECTA: Konarski, Masny, Wrona, Jurkiewicz, Antiga, Waliński, Dębiec (libero) oraz Owczarz, Wieczorek, Wiese, Lipiński, Rejno.
INDYKPOL: Krzysiek, Hernan, Hain, Sobala, Ferens, Szarek, Żurek (libero) oraz Gruszka, Kvalen, Gunia, Skup, Mariański.