Energa i PC SIDEn Toruń wygrali swoje mecze [zdjęcia]

Nicole Michael zaliczyła przeciwko AZS PWSZ 14 pkt, 8 zbiórek i 4 asysty.
Nicole Michael zaliczyła przeciwko AZS PWSZ 14 pkt, 8 zbiórek i 4 asysty. Lech Kamiński
Energa w trzeciej kwarcie pozbawiła złudzeń AZS PWSZ Gorzów, PC SIDEn zwyciężył w Kielcach dzięki bardzo dobrej defensywie.

Energa Toruń - AZS Gorzów

Energa - AZS PWSZ 70:61 (16:13, 12:15, 23:7, 19:26)
ENERGA: Idczak 16 (4), Ross 16, Michael 14, Tłumak 10 (2), Koc 2 oraz Bell 6, Misiek 4, Ratajczak 2, Cvetanović 0, Wieczyńska 0
AZS PWSZ: Skobel 21, Nwagbo 16, Moorer 8, Dosty 7, Makowska 5 oraz Drzewińska 3 (1), Czarnodolska 1, Trębicka 0, Dźwigalska 0

Wszystko rozstrzygnęło się po przerwie. Jeszcze w 22 minucie był remis 30:30, ale od tego momentu rozpoczęła się dominacja gospodyń. Znowu indywidualnymi akcjami popisywała się Adrianne Ross, pod koszem brylowały Nicole Michael i Martyna Koc. "Katarzynki" zdobyły 15 punktów z rzędu w ciągu pięciu minut, a serię zwieńczyła "trójką" Idczak. Rekordową przewagą torunianki uzyskały na początku ostatniej kwarty - po akcji 2+1 Michael 54:35.

- Wykorzystaliśmy krótszą ławkę rezerwowych rywalek. W obronie odpuszczaliśmy kilka koszykarek, a dzięki temu mogliśmy koncentrować się na najgroźniejszych akademiczkach - przyznał trener Elmedin Omanić.

I liga mężczyzn - pewnie z beniaminkiem

UMKS Kielce - PC SIDEn 55:69 (11:23, 23:15, 7:18, 14:13)
UMKS: Makuch 14, Busz 9 (1), Wróbel 6, Fąfara 6, Miernik 1 oraz Kijanowski 10, Tokarski 3, Bacik 4, Bajtus 2
PC SIDEN: Śmigielski 17, Kowalewski 11 (3), Jarecki 6, Lisewski 6, Żytko 2 oraz Sikora 11, Perka 6, Kobus 6, Szymański 4, Plebanek 0, Pagacz 0

Beniaminek bronił się tylko do połowy pierwszej kwarty. W 6 minucie Polski Cukier SIDEn prowadził 13:10 i od tego momentu pozwolił rywalom trafić tylko jeden rzut wolny do pierwszej przerwy. Kielczanie nie byli w stanie przebić się pod kosz (41:29 w zbiórkach na korzyść torunian), więc próbowali szczęścia z dystansu. Tam jednak trafiali ledwie co dziesiąty rzut.

W trzeciej kwarcie nie do zatrzymania był Piotr Śmigielski, który zdobył 11 z 18 punktów drużyny. Po trzech kwartach goście prowadzili różnicą 15 punktów i mecz był praktycznie rozstrzygnięty.